Pogoda na Wielkanoc 2023. W lany poniedziałek będziemy lepić bałwana? Najnowsza prognoza

Jakiej pogody możemy spodziewać się w Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny? Dla ciepłolubnych synoptycy nie mają niestety dobrych wiadomości.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Testujemy menu wielkanocne od Magdy Gessler. Czy warto wydać prawie 300 zł na cztery potrawy?

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na nadchodzące święta najlepiej będzie wyciągnąć z szafy szalik, czapkę i puchową kurtkę. Jak wynika z prognoza IMGW-PIB, w Wielkanoc raczej nie powinniśmy spodziewać się słonecznej aury. 

W świąteczną sobotę i niedzielę zaś, termometry w większości kraju wskażą maksymalnie 10-12 stopni Celsjusza. Będzie więc raczej deszczowo, szczególnie w Lany Poniedziałek. W rejonach podgórskich i górskich spadnie śnieg.

Jak z kolei zapowiada synoptyczka TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, najbliższe dni w Polsce upłyną pod znakiem chłodu, jednak powoli temperatura - choć nieznacznie - będzie jednak wzrastać.

Temperatura wzrośnie, miejscami przekroczy 10 stopni Celsjusza. Święta więc mają być umiarkowanie ciepłe, ale w górach wciąż zimowo, tym bardziej, że dosypie tam jeszcze do 5-15 centymetrów śniegu

- powiedziała synoptyczka stacji.

Pogoda w Wielkanoc 2023

Jak prognoza rozłoży się na poszczególne dni świąt wielkanocnych? W Wielką Sobotę powinniśmy być raczej przygotowani na to, że zobaczymy pochmurne niebo - z niewielkimi przejaśnieniami. Oprócz tego, spodziewane są opady deszczu lub mżawki. Od deszczu wolni będą jedynie mieszkańcy południowo-wschodniej części Polski. Najniższa temperatura wyniesie 6 st. C., a najwyższa - 14 st. C.

W Niedzielę Wielkanocną nie będzie o wiele lepiej. Niebo wciąż ma być zachmurzone i znowu należy spodziewać się deszczu lub mżawki. Najcieplej będzie w centrum i na północnym wschodzie - ok. 12-13 st. C.

W Lany Poniedziałek to samo - chmury i nieliczne przejaśnienia, deszcze albo mżawka. Padać nie będzie jedynie w północno-zachodniej części kraju. Najwyższą temperaturę tego dnia wskażą termometry w województwie dolnośląskim - do 12 st. C.

Źródła: TVN Meteo/IMGW-PIB/Twitter

Więcej o: