Masz czarny zlew? Umyj go tym produktem za 3 zł i zobacz, co się stanie

Zlewy w czarnych kolorach są stylowe i innowacyjne, jednak często widać na nich nawet najmniejsze zabrudzenia. Znalazłem w sieci sposób z wykorzystaniem domowych produktów, który pomoże w jego dokładnym wyczyszczeniu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zlew to jeden z tych elementów kuchennego wyposażenia, który codziennie jest narażony na najróżniejsze zabrudzenia. Od resztek jedzenia aż po irytując osad kamienny, który osadza się na jego powierzchni. Tego typu plamy widać szczególnie na czarnych modelach, dlatego ich regularne mycie i odpowiednia pielęgnacja są bardzo istotne w kontekście zachowania pierwotnego wyglądu urządzenia.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

OFERTY AVANTI24.PL: Ten trik to hit na TikToku! Nadaje skórze blask i podkreśla kości policzkowe - efekt muśnięcia słońcem!

Banalny trik na czyszczenie czarnego zlewu. Pomógł... ocet!

Postanowiłem, że przeszukam zasoby Internetu w celu znalezienia domowego sposobu na staranne umycie czarnego zlewu. I znalazłem. Jedna z użytkowniczek Instagrama o nazwie "ulaciastula" pokazała patent, który z pewnością przyda się niejednej posiadaczce zlewu w ciemnych barwach.

Wystarczy, że zlew spryskamy octem, który wcześniej należy przelać do odpowiedniego dozownika. Następnie trzeba dokładnie wyszorować całą powierzchnię szorstką stroną gąbki. Ocet świetnie poradzi sobie z uporczywym kamieniem. Na koniec wystarczy osuszyć zlew i natrzeć go zwykłym olejem kuchennym przy pomocy suchej ściereczki. Regularne stosowanie tej banalnej metody przy użyciu octu, który kosztuje kilka złotych, sprawi, że zlew będzie jak nowy.

 

Inne sposoby na mycie czarnego zlewu. Masz to w domu

Jeśli patent z octem z różnych powodów okaże się nieskuteczny, można spróbować użyć innych produktów, które znajdą się w każdej kuchni. Jednym z nich jest cytryna. Sok z połówki tego owocu świetnie nada się jako naturalny detergent do czyszczenia zlewu. Ponadto zadziała odświeżająco i antybakteryjnie.

Ostatnią propozycją jest soda oczyszczona - magiczny proszek, który każda gospodyni domowa posiada w jednej ze swoich półek. Wystarczy, że kilka łyżeczek produktu połączymy z małą ilością wody, a następnie dokładnie umyjemy zlew powstałą mazią. Powyższe metody powinny uporać się z zabrudzeniami czarnych egzemplarzy, które często trudno utrzymać w nienagannym stanie.

Więcej o: