Czy sklepy będą czynne w Wielką Sobotę? Większość sklepów będzie otwarta krócej

Jeśli zastanawiasz się nad zrobieniem zakupów w Wielką Sobotę, musisz pamiętać o ważnej zmianie w godzinach otwarcia sklepów. Tego dnia hipermarkety zostaną zamknięte dużo wcześniej. Tylko poszczególne dyskonty będą czynne według standardowego grafiku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do której zrobisz zakupy w Wielką Sobotę? Jeśli chcesz zaopatrzyć w produkty na Wielkanoc, musisz się pospieszyć. Godzinny, w których sklepy będą czynne, ulegają wtedy zmianie. 

Zobacz wideo Skąd w tradycji wielkanocnej wziął się zając?

Zakupy w Wielką Sobotę. Po 14 większość sklepów zostanie zamknięta

W Wielką Sobotę podobnie jak 24 grudnia sklepy będą otwarte do 14. Wynika to z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach świątecznych. Do tej godziny święto traktowane jest jak zwykły dzień pracy. To, czy markety będą czynne nieco dłużej, zależy od ich właścicieli. Aby sprzedawać towar po 14, będą musieli sami stanąć za kasą. Do której godziny będzie można zrobić zakupy w najpopularniejszy sieciówkach? Stokrotka, Biedronka, Lidl i Auchan będą czynne do godziny 13:00. Nieco dłużej, bo do 13:30, zakupy będzie można zrobić w Dino.

Zakupy w Niedzielę Wielkanocną? Nie będzie takiej możliwości

W Niedzielę Wielkanocną, jak i lany poniedziałek obowiązywać będzie zakaz handlu. Najpopularniejsze sieci sklepów, takie jak Biedronka, Lidl, czy Auchan, pozostaną zamknięte aż do wtorku. Wyjątek ponownie stanowią markety, w które obsługiwać będą ich właściciele. Tyczy się to także franczyzobiorców. Zakupy zrobimy także na stacjach benzynowych. Warto jednak sprawdzić, w których godzinach będą czynne. Nie każdy CPN będzie otwarty w tym samym czasie. Zakaz handlu nie dotyka restauracji, kawiarni, czy barów. Te punkty gastronomiczne mogą obsługiwać klientów nawet w Niedzielę Wielkanocną.

Więcej o: