Widzowie pokochali ją jako dr Ewę Lipską. W tym roku aktorka skończy 81 lat. Co u niej słychać?

Serial "Doktor Ewa" został wyprodukowany w 1970 roku. Główną rolę grała Ewa Wiśniewska, która szybko zyskała ogólnopolską popularność. 25 kwietnia aktorka skończy 81 lat. Czym się teraz zajmuje?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Ewa Wiśniewska w 1963 roku ukończyła PWST w Warszawie. Największą popularność przyniosła jej rola doktor Ewy Lipskiej w serialu "Doktor Ewa". Widzom bardzo przypadły do gustu perypetie młodej lekarki, która tuż po ukończeniu studiów rezygnuje z pracy w Warszawie i wybiera praktykę lekarską w wiejskim ośrodku zdrowia. Oprócz tego aktorka regularnie grała w teatrze. To właśnie koledzy z teatru nadali jej przydomek "królowa". Była piękna i utalentowana, a do tego umiała się wcielić w każdą rolę.

Zobacz wideo Polski serial "Królowa" z Andrzejem Sewerynem jako drag queen [ZWIASTUN]

Nazywali ją królową. Zachwycała talentem

Wiśniewska ma na swoim koncie takie nagrody jak Złota Kaczka czy Feliks Warszawski. Widzowie mogą ją również kojarzyć z roli Kurcewiczowej w filmie "Ogniem i mieczem", Izabeli w "Janosiku" oraz Krystyny Kopczyńskiej w "Na wspólnej". Ostatni raz na dużym ekranie artystka pojawiła się w 2021 roku w serialu "Mecenas Porada". - Każda rola filmowa była dla mnie jak gorset, w który musiałam się jakoś wcisnąć. Na scenie można się całkowicie oddać postaci - opowiadała.

Ewa WiśniewskaEwa Wiśniewska https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ewa_Wi%C5%9Bniewska_(00344).jpg Autor: Paweł Matyka

Była mężatką 3 razy. Zaprzyjaźniła się z kochanką drugiego męża

Ewa wychodziła za mąż 3 razy. Jej pierwszym mężem był kolega z PWST Robert Polak, z którym ma córkę Grażynę. Drugim mężem Wiśniewskiej był włoski dziennikarz Franco, a trzecim lekarz Jan Rajski. Związek z Polakiem zawsze wspominała bardzo dobrze. - Byliśmy dziećmi, jak się pobraliśmy. Oboje startowaliśmy w zawodzie. Rozwiedliśmy się, gdy miałam 22 lata. Pamiętam, że wracaliśmy z sądu, trzymając się za ręce i płacząc - mówiła w wywiadzie. Małżeństwo z Franco nie przetrwało, gdyż Wiśniewska nie widziała dla siebie perspektyw we Włoszech. Z kolei Jan Rajski porzucił ją dla Barbary Burskiej, z którą aktorka później się zaprzyjaźniła. - To jest druga żona mojego trzeciego męża - przedstawiała ją znajomym. Po śmierci Rajskiego zaopiekowała się Burską.

Ewa Wiśniewska i Krzysztof Kowalewski. Ich związek zakończył się skandalem

Ostatnim partnerem aktorki był Krzysztof Kowalewski. Byli parą przez 21 lat, jednak nigdy nie zdecydowali się na ślub. Rozstali się, gdy wyszło na jaw, że aktor zakochał się w młodszej o 30 lat Agnieszce Suchorze. Między paniami doszło do ostrej wymiany zdań w teatralnej garderobie. Ewa Wiśniewska dowiedziała się, że Suchora jest w ciąży. Postanowiła wtedy zakończyć związek z Kowalewskim. - Nie widziałam powodu, żeby przymykać oko na wyjazdy Krzysztofa na kąpiele do nowo narodzonego dziecka - wyznała.

W tym roku aktorka kończy 81 lat i wciąż jest aktywna zawodowo. Gra między innymi w Teatrze Narodowym, a można ją zobaczyć w takich spektaklach jak "Kordian", "Baron Münchhausen dla dorosłych" czy "Piknik pod Wiszącą Skałą". 

Więcej o: