Jak uratować białe pranie? Zagotuj tę przyprawę i namocz ubrania. Zadziała lepiej niż wybielacz

Zdarzyło ci się wrzucić kolorowe ubranie do białego prania? W jaki sposób je uratować, gdy po wyjęciu z pralki, jest zafarbowane? Okazuje się, że wystarczy jeden produkt z twojej kuchni, a białe pranie odzyska dawny kolor.

Zdarza się, że w pośpiechu wrzucimy kolorowe ubrania do białego prania. Niestety najczęściej po wyjęciu z pralki, okazuje się, że jest zafarbowane. Czy można poradzić sobie z tym problemem? Podpowiadamy sprawdzony sposób na uratowanie białego prania.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak przywrócić biel zafarbowanemu praniu? Wypróbuj ten domowy sposób 

Białe pranie można uratować z użyciem produktów z naszej kuchni. Wystarczy kilka liści laurowych i soda oczyszczona. To sprawdzony domowy sposób, który pomoże uratować białe pranie i przywrócić mu kolor. Wystarczy, że zalejesz liście laurowe wodą i zagotujesz. Po kilku minutach zdejmij garnek z palnika i odczekaj, aż woda ostygnie, a następnie wsyp do niej dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Taka mieszanina świetnie odbarwia ubrania, a dzięki właściwościom sody pranie odzyska dawną biel. Przelej mieszankę do miski i namaczaj w niej ubrania przez kilka godzin.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak uratować białe pranie? Inne domowe sposoby

Do odbarwienia białego prania świetnie nadaje się również sok z cytryny, który działa lepiej niż niejeden detergent ze sklepu. Wystarczy pokroić dwie cytryny w plastry, wrzucić do miski i zalać gorącą wodą. Dodajemy kilka kropel wody utlenionej, aby pobudzić substancje zawarte w soku do działania, a następnie namaczamy pranie przez około godzinę. Po tym czasie pranie należy wypłukać i ponownie wyprać. Innym sposobem jest wykorzystanie skorupek z jajek. Zawiń je w gazę i potłucz, a następnie wrzuć do pralki razem z ubraniami, które chcesz odplamić. 

Więcej o: