Idealna kreska w 3 sekundy? Zapomnij o pędzelku! Do tego triku potrzebujesz tylko palca

Nawet kobiety, które malują się na co dzień rezygnują z jednego z największych makijażowych wyzwań: robienia kresek. Ten sposób podkreślania oka jest dla wielu z nich zbyt skomplikowany. Z pomocą przychodzi uproszczona wersja, którą zaproponowała obserwującym jedna z użytkowniczek TikToka.

Wykonanie perfekcyjnych kresek nie jest najłatwiejszym zadaniem. Satysfakcjonujący efekt trudno jest osiągnąć nawet tym z nas, które malują się od lat. Okazuje się, że wcale nie trzeba być wizażystką, by sprawnie i efektownie podkreślić oko.

Sprawdź też: Sukienki dla 50-tek na co dzień i do pracy. TOP 3 modele na każdą sylwetkę

Zobacz wideo Malowanie dla początkujących. Jak nakładać cienie?

To jedna z najbardziej cenionych twórczyń

Natalie, która na chińskiej platformie społecznościowej TikTok ukrywa się pod nickiem nataliesoutlet, to jedna z najpopularniejszych TikTokerek publikujących treści związane z urodą i lifestylem. Jej profil obserwuje ponad 1,2 mln użytkowników, a filmiki z poradami polubiło ponad 38 mln. Jeden z najpopularniejszych przekroczył również milionową barierę wyświetleń - dziewczyna wypróbowuje w nim sprytny sposób na wykonanie idealnej kreski. 

Kreska w kilka sekund - to możliwe

Rozmazujący się kształt, niesymetryczność, słaby pigment, niedopasowanie do kształtu oka - to wszystko problemy, z którymi borykają się fanki klasycznych kresek. Perfekcyjna jaskółka to dla wielu z nich nieosiągalne marzenie. Okazuje się, że wcale nie muszą rezygnować z tego sposobu na wzmocnienie spojrzenia. Z pomocą przychodzi sposób spopularyzowany przez Natalie, która sama była zaskoczona jego prostotą i efektem. By wykonać kreskę, poleca nabrać palcem cień lub pigment z kredki do oczu, a następnie przeciągnąć nim wzdłuż oka, zaczynając od kącika. Pozostawiony ślad będzie świetną bazą pod jaskółkę wykonaną eyelinerem, ale wygląda na tyle efektownie, że można pozostawić go w niezmienionej formie. Powtórzenie triku zajmie maksymalnie kilka sekund!

Użytkowniczki TikToka nie kryją zachwytu.

Co do cholery? Właśnie to wypróbowałam i to faktycznie wygląda dobrze, jestem w szoku.
Nigdy nie używam eyelinera, bo nie potrafię, ale to może uratować mi życie. Muszę wypróbować ten trik przed pracą!
Potrzebowałam tego. Dziękuję

- piszą w sekcji komentarzy. TikToka z trikiem polubiło ponad 210 tys. użytkowników platformy.

Więcej o: