Kosztuje 3 zł, a usunie żółte zacieki na dobre. Wystarczy podgrzać i wlać do toalety

Na twojej toalecie pojawiły się nieestetyczne żółte zacieki? Pozbycie się takich zabrudzeń bywa kłopotliwe, ale nie jest niemożliwe. Podpowiadamy skuteczny domowy sposób, który poradzi sobie z tym problemem.

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele detergentów, które pomogą nam w walce z zaciekami na toalecie. Nie zawsze jednak okazują się one skuteczne. Warto wypróbować sprawdzone naturalne metody, które pomogą w walce z tym problemem.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Zacieki na muszli klozetowej. Czym są i skąd się biorą?

Żółto-rdzawe zacieki na toalecie nie są wynikiem brudu i nieodpowiedniego czyszczenia muszli klozetowej. Powodem ich powstawania jest twarda woda w rurach, która zawiera sole wapnia, magnezu oraz żelaza. Wytrącają one kamień i nalot, przyklejający się do powierzchni muszli. Oczywiście niewłaściwe czyszczenie toalety może pogłębiać problem, a kamień z czasem będzie się nawarstwiać. Warto zadbać o regularne czyszczenie toalety, gdyż nagromadzony kamień będzie znacznie trudniej usunąć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak usunąć żółte zacieki na muszli klozetowej? Oto sprawdzony domowy sposób

Świetnym sposobem na pozbycie się żółtych zacieków na muszli jest zastosowanie octu spirytusowego. Jest on dostępny w większości sklepów i kosztuje około 3 zł, a działa lepiej niż drogie detergenty. Pamiętajmy jednak, że nie wystarczy tylko wlać go do muszli. Najpierw należy pozbyć się stojącej w toalecie wody — można ją wybrać np. pojemnikiem, a następnie podgrzewamy ocet w garnku. Nie doprowadzamy do wrzenia, bo nie może być zbyt gorący. Część octu wlewamy do muszli, drugą częścią zaś nasączamy papierowe ręczniki i nakładamy w miejscach takich jak kołnierz muszli. Pozostawiamy przynajmniej na kilka godzin lub na całą noc, a rankiem zdejmujemy ręczniki i osuszamy muszlę. Problem żółtych zacieków powinien zniknąć.

Więcej o: