Dlaczego tulipany opadły? Wsyp łyżkę tego produktu do wody i zostaw na noc. Uratujesz więdnące kwiaty

Dlaczego tulipany opadły? Tulipany to jedne z najczęściej kupowanych kwiatów ciętych na wiosnę. Pięknie wyglądają i niesamowicie pachną, a dodatkowo wprowadzają wiosnę do mieszkania. Zdarza się jednak, że niedługo po zakupie tulipany w wazonie więdną. Podpowiadamy, jak ożywić tulipany i co zrobić, żeby tulipany dłużej stały.

Tulipany to popularne kwiaty wiosenne. Występują w wielu wersjach kolorystycznych i stanowią piękną ozdobę mieszkania. Zdarza się jednak, że po przyniesieniu tulipanów do domu, kwiaty więdną. Dlaczego tulipany opadły? I co zrobić, żeby tulipany dłużej stały i cieszyły nasze oko? Sprawdź, jak odpowiednio pielęgnować tulipany w wazonie. 

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Dlaczego tulipany opadły? Czy tulipany w wazonie można uratować?

Tulipany kupione w supermarkecie niekoniecznie muszą być świeże. Prawdopodobnie, zanim trafiły na sklepową półkę, przeszły długą drogę i zdarza się, że już w markecie widzimy, że nie są w najlepszym stanie. Wynika to ze złego przechowywania lub uszkodzeń w transporcie. W sklepach kwiaty często są trzymanie w wodzie, która zawiera specjalną odżywkę. Zdarza się więc, że po przyniesieniu do domu, tulipany w wazonie zwyczajnie więdną. Dlaczego tak się dzieje? Kwiaty przyzwyczajone do przebywania w wodzie z odżywką, gdy zostają umieszczone w zwykłej wodzie, doznają szoku i opadają. Czy można temu zapobiec? Co zrobić, żeby tulipany dłużej stały? Podpowiadamy sprawdzony sposób, jak ożywić tulipany.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak ożywić tulipany w wazonie? Dosyp do wody... cukier 

Istnieje kilka sposobów, aby przedłużyć żywotność tulipanów. Pierwszym krokiem jest wymiana wody na świeżą. Następnie należy podciąć łodygi pod kątem 45 stopni o około 1,5-2 cm. Co zrobić, żeby tulipany dłużej stały? Ostatnim etapem jest dosypanie do wody łyżki cukru. Kwiaty umieszczone w wodzie z cukrem pobiorą składniki odżywcze i odbiją. Pamiętajmy również o codziennej wymianie wody na świeżą. W ten sposób przedłużymy życie naszym kwiatom.

Więcej o: