Święta u Golców "bez święconki i obrzędów". Palmy wielkanocne zamienili na egipskie drzewa

W tym roku Edyta i Łukasz Golec spędzą Wielkanoc w Egipcie. Na instagramowym profilu artystki pojawił się niedawno post, w którym wyjaśnia, dlaczego zdecydowali się na święta "bez święconki i obrzędów". Wczasy to jednak nie tylko kaprys. Muzycy wyjechali z kraju z ważnym powodem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Edyta Golec ostatnio mocno zaskoczyła fanów. Zarówno ona, jak i jej mąż, często podkreślali, jak dużą rolę w ich życiach odgrywa tradycja i wiara. W tym roku spędzą jednak święta poza Polską. Para wybrała się na wczasy w tropiki, a konkretnie do Egiptu.

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Święta Wielkanocne pod palmą. Edyta i Łukasz Golec wypoczywają w Egipcie

Choć Wielkanoc, to dla Edyty i Łukasza Golec szczególny okres, w tym roku zdecydowali się na dość nietypowy wyjazd. Para zamiast tradycyjnych świąt wybrała wczasy w tropikach. Nie oznacza to jednak, że odcinają się od kościelnych obrzędów. Artystka wielokrotnie zaznaczała, że przygotowania do Niedzieli Wielkanocnej poświęca na malowanie jajek, pichceniu potraw, a także pogłębieniu swojej wiary. Choć razem z mężem zrezygnowali z przedświątecznej krzątaniny, to na wyjazd i tak zabrali lekturę, która pozwoli im spełnić ostatni z wymienionych punktów. Członkini Golec uOrkiestra podczas odpoczynku czyta dzieło Carvera Alana Amesa pod tytułem "Oczami Jezusa".

Również w samym opisie postu nie zabrakło nawiązań do wiary. Małżeństwo spędzi święta "bez święconki i obrzędów, za to z najbliższymi, za których codziennie dziękuję Najwyższemu". Jak się jednak okazuje, decyzja o wyjeździe na krótkie wczasy ma także głębsze znaczenie. 

 

Golce ładują baterię przed trasą koncertową. "Niebawem ruszamy z promocją najnowszych singli i płyty"

W wywiadzie dla serwisu plejada.pl Edyta Golec przekazała, że do Polski wrócą już przed Niedzielą Wielkanocną. Co więcej, krótkie wczasy mają pomóc parze w przygotowaniach do zbliżającego się jubileuszu: 25-lecia istnienia zespołu. -  Wyjechaliśmy w tropiki, bo niebawem ruszamy z promocją najnowszych singli i płyty - wyznała artystka. Znany w całym kraju band zagra między innymi na Sopot Hit Festiwal i Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 

Więcej o: