Wsadź ten produkt za 2 zł do szafki na buty. Efekt cię zaskoczy. Koniec z brzydkim zapachem!

Zapach w miejscu, w którym trzymamy obuwie zazwyczaj nie należy do tych najprzyjemniejszych. Na szczęście istnieje domowy produkt, który pomoże go zneutralizować.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli uwielbiasz różne rodzaje butów, takie jak botki, sneakersy, półbuty, mokasyny idt., to z pewnością w twojej szafce znajdzie się ich mnóstwo. Pomimo zachowania odpowiedniej higieny często po długim dniu spędzonym w pracy czy na zakupach zapach, który dobiega z obuwia może być nieco niekomfortowy. Co gorsza, jeśli skumuluje się on z butami innych domowników, może stać się wręcz nie do zniesienia. Jak się go pozbyć?

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Banalny patent na pochłaniacz nieprzyjemnego zapachu. Masz to w domu

Na półkach w drogeriach czy supermarketach znajdziemy mnóstwo chemicznych odświeżaczy powietrza i pochłaniaczy zapachów, jednak często bywają one dosyć drogie. Zapewne takie produkty zadziałają w przypadku brzydkiego zapachu, wydostającego się z butów, ale ja proponowałbym najpierw wypróbować domowy sposób z wykorzystaniem... sody oczyszczonej.

 

Ten uniwersalny i pożyteczny proszek znajdzie się w praktycznie każdym domu, a jego sklepowa cena oscyluje w granicach dwóch złotych. Wystarczy, że przesypiemy jedno niewielkie opakowanie sody do malutkich materiałowych woreczków, a następnie umieścimy je w szafce do butów. Soda oczyszczona pochłonie nieprzyjemny zapach, który unosi się w tych miejscach.

Jeżeli ten sposób okaże się niewystarczający, można pójść o krok dalej. Do wnętrza butów należy wsypać około 1-2 łyżeczki sody. Jeśli produkt znajdzie się w samym epicentrum powstawania nieprzyjemnej woni, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że poradzi sobie z tym uporczywym problemem. Najlepiej zostawić buty z sodową posypką na całą noc, a na koniec usunąć jej resztki np. przy pomocy odkurzacza. Niejednokrotnie stosowałem drugi z patentów, naprawdę działa!

Więcej o: