Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Banalny Myk za kilka złotych

Brudna kabina prysznicowa niektórym spędza sen z powiek. Żeby ją wyczyścić, czasem trzeba się nieźle napocić. Nasz Mykowy ekspert Tomek Pazdyk, ma dla was prosty trik, który upora się z zaciekami.

Choć sklepowe półki uginają się od produktów, które pomogą nam utrzymać porządek w domu, to czasem zawodzą. Wtedy na pomoc przychodzą nam domowe sposoby, uwielbiane przez nasze babcie. Jeden z nich doskonale sprawdzi się w wyczyszczeniu brudnej kabiny prysznicowej. 

Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Potrzebujesz dwa produkty 

Niektóre produkty, które mamy w kuchni mają szerokie zastosowanie. Zalicza się do nich chociażby soda oczyszczona, która świetnie sprawdzi się podczas gotowania, ale również w trakcie sprzątania. Drugim produktem jest cytryna. To połączenie zapewni nam czystą i lśniącą kabinę prysznicową. Wystarczy, że przekroicie cytrynę na pół i wysypiecie na nią odrobinę sody oczyszczonej, a następnie okrężnymi ruchami wyczyścicie uporczywe zabrudzenia. Zobaczcie, jak robi to nasz ekspert. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Inne sposoby na zacieki w kabinie prysznicowej 

Kamień osiadający w kabinie prysznicowej można usunąć przy pomocy jednego z najpopularniejszych produktów z kuchni, czyli octu. Wystarczy, że połączycie wcześniej wspomniany ocet z wodą w proporcjach 1:1 i przelejecie gotową miksturę do butelki z rozpylaczem. Następnie spryskajcie kabinę prysznicową i odczekajcie 15 minut. Później spłuczcie powierzchnię wodą i wytrzyjcie kabinę do sucha. 

Ten domowy nawóz sprawi, że twój skrzydłokwiat będzie uginał się od nowych liści Ten domowy nawóz sprawi, że twój skrzydłokwiat będzie uginał się od nowych liści

Innym sposobem może być wyczyszczenie zabrudzeń płynem do mycia naczyń. Ma on właściwości nabłyszczające, dlatego dobrze sprawdzi się zastosowany również na szklanej powierzchni. Wystarczy umyć wybrane elementy przy pomocy miękkiej ściereczki zamoczonej w płynie, spłukać kabinę wodą, a następnie wytrzeć ją do sucha. Jeśli chcecie, by cała kabina prysznicowa była lśniąca, płynem do mycia naczyń umyjcie również metalowe elementy.

Szybki i prosty sposób na utrzymanie kabiny w czystości? Zainwestuj w gumową ściągaczkę do wody

Do czyszczenia kabiny nie warto używać żadnych szorstkich gąbek zmywakowych. Najlepiej zainwestować w gumową ściągaczkę do wody i cieszyć się z szybkich efektów! Zastanawiacie się w jaki sposób? Wystarczy, że po każdym prysznicu ściągniecie z powierzchni kabiny wodę. Dzięki temu zabiegowi na szybie prysznicowej nie będzie gromadził się kamień, a co za tym idzie, nie będziesz spędzać godzin nad jej czyszczeniem. Koszt takiej ściągaczki to zaledwie kilka złotych. 

Więcej o: