Mówili, że wygląda jak "wiewiórka". Po operacji nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła w lustrze

22-latka zdecydowała się na operację szczęki za 200 tysięcy dolarów, po tym jak przez całe życie słyszała, że wygląda jak "wiewiórka". Po wyjściu ze szpitala spojrzała na siebie w lustrze i była oszołomiona tym, co zobaczyła.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Izzy Sehon podzieliła się z internautami na swojej platformie TikTok, gdzie funkcjonuje pod pseudonimem @izzysehon historią swojej przemiany. 22-latka pochodząca z Los Angeles w rozmowie z Southwest News Service zdradziła, że od urodzenia borykała się z wieloma zdrowotnymi problemami, ale również była obiektem nękania i wyśmiewania. 

Zobacz wideo Jak wyglądały kulisy Top Model? "Życie prywatne i problemy też były poruszane"

Przeszła wymianę szczęki po tym, jak była prześladowana ze względu na swój wygląd

Izzy Sehon przez wiele lat cierpiała z powodu swojego wyglądu. Już w wieku 8 lat zaczął doskwierać jej ból szczęki i stawów, a problemy tylko postępowały. Tematem, przez który 22-latkę dotykał hejt i przykre komentarze był kształt jej podbródka. Jak podaje NY Post, wspomina:

Nie byłam w stanie chrupać ani gryźć górnymi zębami, odkąd skończyłam 10 lat. Nie mogłam ugryźć jabłka, odkąd skończyłam osiem lat. Z trudem, chrupałam i żułam tabliczkę czekolady. Byłem zastraszana przez całe życie. 

Sehon twierdzi, że jej wizerunek był również powodem, dlaczego ludzie nie chcieli być jej przyjaciółmi lub faceci nie chcieli nawiązywać z nią kontaktów. Często słyszała porównania swojego bocznego profilu do wiewiórki. Zdarzało się również, że spotykała się ze słowami, że jest „bez podbródka"

Operacja zmieniła jej życie. Minęło kilka dni, zanim ujrzała swój nowy wizerunek w lustrze

22-latka sześć razy w okresie dojrzewania nosiła aparat ortodontyczny, zanim ostatecznie w 2020 roku zdiagnozowano u niej ICR (inwazyjnej resorpcji przyszyjkowej). Lekarz specjalista odkrył, że jej dwa stawy łączące dolną szczękę z czaszką "nie istnieją", a jedyną opcją w jej przypadku jest operacja

Sehon zafundowała sobie wymianę szczęki, której koszt wynosił 200 tysięcy dolarów. W trakcie operacji chirurdzy przecięli szczękę Sehon w czterech miejscach, usuwając resztki jej pierwotnej szczęki i zastępując ją wykonaną na zamówienie protezą. Minęło 5 dni, zanim 22-latka ponownie spojrzała w lustro. Zrobiła to dopiero po powrocie ze szpitala do domu i nie kryła zaskoczenia, tym co zobaczyła. Początkowo nie poznawała siebie, lecz z czasem obrzęk zaczął znikać. Po dwóch miesiącach Sehon ponownie odzyskała chęci do życia, a jej nowa twarz coraz bardziej jej się podoba.

Czuję się zadowolona z tego, jak to zaczyna wyglądać. Czuję się piękna. To zmienia życie. Wielu facetów napisało do mnie na Instagramie.
Więcej o: