Wystarczy łyżeczka. Wsyp do doniczki, a kwiaty szybciej zakwitną

Pielęgnacja kwiatów często wiąże się z najróżniejszymi wyzwaniami. Co zrobić, aby mieć pewność, że zapewniliśmy roślinom odpowiednie warunki do rozwoju? W tym przypadku warto sięgnąć po sprawdzony domowy sposób. Wykorzystaj domowy nawóz, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piękne i bujne rośliny doniczkowe cieszą oczy w każdym domu. O to, aby pięknie zakwitły latem, trzeba starać się o wiele wcześniej. Poznaj sprawdzony sposób na domowy nawóz za niecałe 2 zł.

Zobacz wideo Miniszklarnia z plastikowej butelki. Dowiedz się, jak stworzyć domową rozsadę ziół

Wydaj 2 zł i zadbaj o swoje rośliny. Wsyp to do doniczki, a nie pożałujesz

Nawozy do rośliny zwykle kojarzą się nam z drogą chemią, która wpływa na zdrowy rozwój kwiatów przez cały okres ich uprawy. Zamiast markowych produktów można jednak skorzystać z bardziej naturalnych oraz tańszych sposobów, w tym m.in. triku ze skrobią ziemniaczaną.

Podstawą w pielęgnacji roślin jest dostarczanie im niezbędnych składników odżywczych. Są to przede wszystkim żelazo: cynk, potas, fosfor i azot. Kwiaty "karmione" tymi mikroelementami są o wiele zdrowsze, co z kolei przekłada się na bujny okres kwitnięcia. Jak nawieźć je skrobią ziemniaczaną? Wystarczy, że nieco rozluźnisz ziemię w doniczce, a następnie wyciągniesz z niej około 1,5 cm podłoża. Następnie dosyp łyżkę skrobi. Produkt wymieszaj z glebą, a następnie przykryj go świeżą ziemią. Dzięki temu unikniesz ryzyka pojawienia się pleśni. 

Zwykle je wyrzucasz, tym razem zmiel i dodaj do doniczki. Efekt cię zaskoczy

Kolejnym nietypowym produktem, który idealnie nadaje się na domowy nawóz, są skorupki po jajkach. Resztki, które zwykle wyrzucamy od razu po rozbiciu, to doskonałe źródło wapnia, czyli kolejnego składniku potrzebnego roślinom. Sprawdzą się szczególnie dobrze przy kwiatach, które preferują ziemię o kwaśnym lub obojętnym pH. 

Skrusz kilka skorupek lub zmiel je, a następnie zakop pod cienką warstwą ziemi w doniczce. Dokładnie wymieszaj je z górną warstwą podłoża, tak aby gleba szybko przekazała zawarte w nich składniki odżywcze roślinom.

Więcej o: