Zalej resztki wrzątkiem i podlej maliny. Owoce zachwycą soczystością

Maliny smakują praktycznie każdemu. Mało kto wie, że odpowiedni nawóz może wpłynąć na wzrost krzewów i poprawić smak owoców. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w drogie preparaty ze sklepu, gdyż to, co potrzebne zapewne masz już w kuchni. Podlej tym krzewy trzy razy w roku, a efekt cię ucieszy.

Wielu z nas uwielbia smak malin, dlatego chętnie decydujemy się na uprawę krzewów w domowych ogródkach. By owoce mogły cieszyć smakiem, warto nawieźć roślinę odpowiednim nawozem. Nie trzeba korzystać ze sklepowych, chemicznych mieszanek, gdyż to, co potrzebne często mamy już w domu. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zwalczają gorączkę, biegunkę i są pyszne! Trwa sezon na maliny

Odpowiedni nawóz azotowy znajdziesz w domu. Wykorzystaj resztki, by cieszyć się pysznymi owocami

Dla malin najlepiej sprawdzi się nawóz zawierający spore ilości azotu. Należy jednak uważać, by nie przenawozić krzewów, przez co przerosną i będą wymagały częstej pielęgnacji w postaci przycinania. Sprawdzonym i prostym sposobem na nawożenie jest wykorzystanie obierek po ziemniakach, których zazwyczaj nie doceniamy i wyrzucamy do śmieci. Okazuje się, że działanie jest bardzo proste i decydowały się na nie już nasze babcie i prababcie. Dzięki niemu maliny będą soczyste i zaskoczą pysznym smakiem. Jak przygotować nawóz?

  1. Zbierz obierki po ziemniakach i włóż je do głębokiego naczynia.
  2. Zalej je wrzącą wodą w proporcji 1:3 i odstaw w suche miejsce na około 3 dni.
  3. Odcedź płyn i podlewaj krzaki malin.

Inną metodą jest suszenie obierek przez około 10 dni, zmielenie ich, a następnie rozsypanie wokół krzewów. Dzięki temu podczas każdego podlewania stopniowo będą uwalniać do gleby składniki odżywcze.

Kiedy nawozić maliny? Zrób to w tym czasie, a krzewy ugną się od owoców

Pierwszy dobry moment na nawożenie malin już nadszedł, bowiem jest to wczesna wiosna. Po zimie krzewy potrzebują sporej dawki witamin, która wpłynie pozytywnie na ich rozwój oraz wypuszczenie nowych, zdrowych pędów. Później warto jeszcze podlać maliny nawozem z obierek pod koniec maja i jesienią.

Więcej o: