Zaczynasz sprzątanie od wytarcia kurzu? Popełniasz popularny błąd! "Teraz wiem, jak sprzątać"

Każdy z nas ma swój sposób na to, by dokładnie posprzątać mieszkanie. Okazuje się jednak, że wiele osób popełnia popularny błąd, zaczynając tę czynność od wytarcia kurzu. Poprawna kolejność powinna ułożyć się zupełnie inaczej, by nie dokładać sobie pracy.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zaczynając sprzątanie od wytarcia kurzu, dokłada sobie więcej niepotrzebnej pracy. To popularny błąd, przez który szybciej zauważamy osadzający się kurz na meblach. Jak temu zapobiec? Wystarczy zachować poprawną kolejność wykonywanych czynności podczas sprzątania. Od czego należy zacząć?

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaczynasz sprzątanie od wytarcia kurzu? Popełniasz popularny błąd, który dokłada ci pracy

Wiele osób nauczonych jest tego, by sprzątanie zacząć od ścierania kurzu. Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia osiądą na podłodze, którą następnie odkurzamy i myjemy, by pozbyć się zabrudzeń. Okazuje się jednak, że nie do końca tak to działa i powinniśmy stosować zupełnie inną kolejność wykonywanych czynności. Na początku warto dokładnie odkurzyć podłogi, a dopiero po tym przejść do ścierania kurzu. Dlaczego? 

Podczas odkurzania wszelkie nieczystości unoszą się w górę, osadzając się na meblach. Jeśli więc najpierw ścieramy kurze, a później odkurzamy, dokładamy sobie jeszcze więcej pracy, ponieważ zabrudzenia szybciej będą widoczne. Na sam koniec powinniśmy umyć podłogi, dzięki czemu zmyjemy z nich kurz, który osiadł po wycieraniu mebli.

Poprawna kolejność sprzątania może zaskakiwać. Niektórzy jednak robią tak od zawsze

O poprawnej kolejności sprzątania możemy dowiedzieć się nawet z popularnego serwisu społecznościowego, jakim jest TikTok. To miejsce, gdzie użytkownicy publikują krótkie filmiki na różne tematy, a wiele osób dzieli się swoimi trikami na to, by ułatwić sobie różne czynności - przede wszystkim sprzątanie. W tym temacie jeden ze sposobów udostępniła użytkowniczka z profilu @latwe_sprzatanie. Zdradziła poprawną kolejność, w jakiej powinniśmy wykonywać poszczególne czynności. Jak już wcześniej wspominaliśmy, należy zacząć od odkurzania, następnie przejść do ścierania kurzu i na końcu do umycia podłogi. Co na to internauci?

Osoby, które trafiły na ten materiał na TikToku są zdumione poprawną kolejnością sprzątania, o czym dają znać w komentarzach. Inni wręcz zaznaczają, że nadal będą sprzątać "po staremu". Po opiniach użytkowników i użytkowniczek widać jednak, że dla niektórych nie jest to żadnym zaskoczeniem, ponieważ od zawsze sprzątają właśnie w taki sposób.

No przecież to logiczne i wiadome. Od dziecka tak nauczona aż do dzisiaj sama. I nigdy się nikogo nie pytałam czemu tak, bo samemu można wywnioskować.
A ja dokładnie tak sprzątam.
Od zawsze mnie uczono takiej kolejności!
Czyli zawsze robiłam dobrze, a współmieszkańcy się śmiali...
Ja zawsze najpierw ścierałam kurze... Dobrze, że zobaczyłam ten film, bo teraz wiem, jak mam sprzątać.
Więcej o: