Jak pozbyć się karaluchów? Jeden produkt pozwoli ci na dobre zapomnieć o insektach

Co zrobić, gdy w naszym domu pojawiły się insekty? Pozbycie się wielu z nich, w tym także karaluchów nie jest zwykle prostym zadaniem. Istnieją jednak skuteczne sposoby, dzięki którym w mig uporasz się z tym uciążliwym problemem. Wydaj 5 złotych i zapomnij o owadach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się karaluchów i innych insektów z domu? Poznaj banalne sposoby na walkę ze szkodnikami. Zamiast płacić za sklepowe produkty, skorzystaj z trików, które znały już nasze babcie.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Kwas borowy pozbędzie się szkodników w mgnieniu oka. Znajdziesz go w większości aptek

Insekty w domu to widok, którego chyba nikt nie chce doświadczyć. Walka z nieproszonymi gośćmi potrafi być niezwykle uciążliwa. Istnieją jednak sprawdzone triki, dzięki którym szybko pozbędziesz się karaluchów i innych robali. Jednym z produktów odstraszających owady jest kwas borowy. Znajdziesz go w większości aptek. Łącząc go z cukrem, stworzysz skuteczny środek na insekty. Następnie wystarczy rozsypać powstały specyfik w miejscach, w których najczęściej pojawiają się robaki. W ciągu kilku dni powinny zniknąć z twojego domu.

Piwo jest bogate w bor. Możesz użyć go w walce z robakami

Jak się okazuje, jednym z produktów bogatych w bor jest piwo. Ten alkohol również sprawdzi się podczas przeganiania insektów. Napełnij naczynie procentowym napojem, po czym ustaw je w miejscu żerowania robali. Zwabione jego zapachem z pewnością spróbują płynu, który w rzeczywistości jest dla nich szkodliwy. Podobny efekt osiągniesz także poprzez nasączenie szmatki piwem. 

Zdarza się, że populacja insektów jest zbyt duża, a pozbycie się części z nich może nie być wystarczająco skuteczne. Jeśli po zastosowaniu któregoś z powyższych sposobów nadal widzisz je w swoim domu, koniecznie udaj się do specjalistów. Zwlekając z rozwiązaniem tego problemu, narazisz się na komplikacje zdrowotne. Owady mogą bowiem przenosić patogeny i być powodem licznych chorób takich jak gruźlica, cholera, czerwonka, czy zapalenie wątroby typu B.

Więcej o: