Zaufali tureckiej klinice z Instagrama i wydali 85 tys. zł. "Teraz nigdy bym tego nie zrobiła"

Zara Edgar i jej mąż Igel sprzedali swój dom i wyjechali na operację plastyczną do Turcji. Jak mówili, chcieli wyglądać jak idealna para z Instagrama. Teraz żałują swojej decyzji i ostrzegają innych.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

36-letnia Zara i 39-letni Igel Edgar sprzedali swój dom w Manchesterze w listopadzie 2022 roku. Planowali udać się na operację plastyczną do Turcji, a później rozpocząć nowe życie w Grenadzie. Kobieta chciała zoperować między innymi zęby i brzuch, a mężczyzna same zęby. Klinikę, która miała wykonywać zabieg, znaleźli na Instagramie. Decyzja o poddaniu się operacjom okazała się tragiczna w skutkach.

Zobacz wideo Izabela Macudzińska pokazała się po operacji w Turcji - plastry i wycięte powieki

Pojechali do Turcji na operacje. Wydali ponad 85 tysięcy zł

Umowa, którą para podpisała z kliniką, obejmowała operacje i pobyt w hotelu na 11 nocy. Pierwsza operacja Zary kosztowała 6000 funtów, a więc 31 971 zł, a druga 4500 funtów, czyli 23 978 zł. Nowe zęby Igela również kosztowały 4500 funtów. Oprócz tego para wydała 1000 funtów (5329 zł) na jedzenie. Cały pobyt w Turcji kosztował ich więc 16 000 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje 85 257 zł. Jak podaje portal "Daily Star", turecka klinika utrzymuje, że małżeństwo zapłaciło mniej niż podaje, ale nie chce zdradzić sumy. Firma twierdzi też, że Zara i Igel nie uregulowali ostatniej płatności, jednak również nie ujawnia, jaka jest to kwota.

Chcieli poprawić swój wygląd. Teraz ostrzegają innych

Okazało się, że wygląd pary po operacjach pozostawia wiele do życzenia. Oboje żałują swojej decyzji i chcą przestrzec innych przed korzystaniem z tego typu zabiegów. Zara mówi, że ciągle boli ją brzuch i czuje się, jakby miała metal w żołądku. - Chciałam wyglądać tak jak na Instagramie, gdzie wszystko jest idealne. Ale teraz nigdy bym tego nie zrobiła. Nie warto - wyznaje "Daily Star" 36-latka. Kobieta przyznaje, że zdecydowała się na operacje, bo chciała dobrze czuć się w stroju kąpielowym.

Nowe zęby Igela również miały dodać mu pewności siebie, jednak stało się całkiem odwrotnie. - Nie ufaj Instagramowi jako platformie wyszukiwania operacji. Tam wszystko z pozoru wygląda dobrze. O wiele ważniejsze jest dbanie o swoje ciało, niż kupowanie czegoś po taniości - ostrzega Edgar.

 
Więcej o: