Niezawodny sposób na mrówki w domu. Wystarczą dwa produkty, aby zapomnieć o owadach na dobre

Jak pozbyć się mrówek z domu? Jest na to sposób. Jedyne czego potrzebujesz to dwa produkty prosto, które znajdziesz w kuchni. Przygotuj prostą pułapkę, a zapomnisz o insektach na dobre. Poznaj sprawdzone triki na nieproszonych gości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprawdzone sposoby na mrówki w domu są nie tylko skuteczne, ale i tanie. Choć insekty nie są niebezpieczne dla ludzi, ich widok potrafi być niezwykle irytujący. Jak się ich pozbyć? Poznaj banalne triki, dzięki którym szybko rozwiążesz ten problem. 

Zobacz wideo Spray odstraszający komary możesz zrobić sam

Pułapka na mrówki. Użyj tych dwóch produktów i zapomnij o owadach

Jak pozbyć się mrówek z domu na dobre? Zrobisz to dzięki prostej pułapce stworzonej jedynie z dwóch produktów. Są nimi cukier i drożdże. Wymieszaj ze sobą 100 gramów każdego ze składników, a następnie dodaj do nich litr wody. Zostaw powstałą substancję na godzinę, po czym przelej ją do kilku mniejszych pojemników. Powstałe w ten sposób pułapki rozłóż w miejscach, w których najczęściej spotykasz mrówki.

Zwykle insekty pojawiają się w pobliżu kosza na śmieci, na kuchennych blatach lub w łazienkach. Po rozlokowaniu "sideł" odczekaj do kilku dni. Zauważysz, że insekty zwabione słodkim zapachem topią się w pułapkach. Wylej zawartość pojemników, a następnie powtórz cały proces. W ten sposób szybko pozbędziesz się całej kolonii.

Te zapachy odstraszają mrówki. Poznaj sprawdzony sposób na mrówki w domu

Mrówki nie znoszą niektórych zapachów. Aromaty, które zwykle doceniamy, są dla owadów niezwykle irytujące. Jest to m.in. woń lawendy, mięty, cytrusów, czy cynamonu. Jeśli w miejscach, w których pojawiają się insekty, rozsypiesz wspomnianą przyprawę, lub rozłożysz kilka wacików nasączonych olejkami eterycznymi, szybko pozbędziesz się nieproszonych gości z domu. 

Więcej o: