Wrzuć do wanny i zanurz blaszki z piekarnika. Brud i tłuszcz spłyną bez szorowania

Przypalony ruszt z piekarnika potrafi niejednej osobie spędzić sen z powiek. Często nawet najlepsze środki nie są w stanie go doczyścić bez konieczności uporczywego szorowania. Okazuje się jednak, że istnieje sprytny trik, który szybko i łatwo pomoże pozbyć się z blaszek wszelkich zabrudzeń.

Okazuje się, że jeśli chcesz skutecznie doczyścić przypalone blaszki z piekarnika, wcale nie musisz kupować drogich środków czyszczących. Wystarczy, że sięgniesz po produkt, który prawdopodobnie masz już w domu. Wystarczy go rozpuścić, by szybko pozbyć się brudu oraz tłuszczu nawet z najbardziej przypalonego rusztu.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wrzuć do wanny i rozpuść w wodzie. Brud i tłuszcz szybko znikną z rusztu

Na profilu @satisfyingcleaningig na Instagramie został udostępniony krótki filmik, na którym pokazano sprytny trik na doczyszczenie przypalonego rusztu z piekarnika. Okazuje się, że nie trzeba do tego wykorzystywać specjalistycznych produktów czy uporczywie szorować blaszek. Wystarczy namoczyć je w wodzie z dodatkiem jednego składnika, a będą wyglądały jak nowe.

Wlej do wanny gorącą wodę i rozpuść w niej dwie tabletki do zmywarki. W tak przygotowanej mieszance zanurz ruszt lub blachę z piekarnika, a następnie pozostaw je w niej na jakiś czas. Gdy zauważysz, że brud oraz tłuszcz rozpuściły się pod wpływem detergentu z tabletek, możesz delikatnie przetrzeć ruszt gąbeczką lub ściereczką z mikrofibry, by je usunąć. Opłucz blaszkę pod bieżącą wodą, wytrzyj ją do sucha i gotowe.

Wielofunkcyjne zastosowanie tabletek do zmywarki. Sprytny trik zachwycił internautów

Sprytny trik z nietypowym wykorzystaniem tabletek do zmywarki wzbudził ogromne zainteresowanie. Materiał został na Instagramie odtworzony ponad 905 tysięcy razy. W sekcji komentarzy nie zabrakło sceptycznych głosów, lecz pojawiły się także opinie osób, które wypróbowały trik i są z niego zadowolone.

Zawsze tak robię.
Niesamowite!
Uwielbiam tabletki do zmywarki. Używam ich do namaczania naczyń żaroodpornych, patelni i rusztów z piekarnika. To mój ulubiony trik.
 

Jak widać, w jednym z komentarzy użytkowniczka Instagrama podzieliła się swoimi doświadczeniami z nietypowym zastosowaniem tabletek do zmywarki. Używa ich nie tylko do czyszczenia rusztu piekarnika, lecz także do namaczania wszelkich przypaleń z naczynia żaroodpornego czy patelni. Trik zadziała również z przypaleniami, które powstały w garnkach oraz piekarnikach.

Więcej o: