Gdy zmarł ich opiekun, trafiły do schroniska. Weterynarze zbadali psy i byli w szoku

Gdy właściciel dwóch psów zmarł, trafiły one do schroniska w Wielkiej Brytanii. Pracownicy i weterynarze byli w szoku, gdy okazało się, że zwierzęta. są uzależnione od alkoholu. Niestety jeden z nich zmarł, drugi zaś przechodzi terapię odstawienną.

Do schroniska Woodside Animal Welfare Trust w Wielkiej Brytanii trafiły dwa psy. Zwierzaki były w kiepskim stanie, ale szybko zajęli się nimi doświadczeni lekarze weterynarii. Okazało się, że psy są uzależnione od alkoholu. Weterynarze i pracownicy schroniska nigdy wcześniej nie spotkali się z takim problemem.

Zobacz wideo 46-latka trzymała zaniedbane psy w zimnym, przpełnionym odchodami kojcu. Została zatrzymana

Dwa psy trafiły do schroniska. Okazało się, że są uzależnione od alkoholu

Gdy do schroniska trafił dwuletni Coco w typie labradora oraz jego przyjaciel weterynarze nie wiedzieli, z czego wynika ich zła kondycja. W końcu doszli do wniosku, że zwierzęta cierpią na alkoholowy zespół odstawienny. Drugi z psów nie przeżył, natomiast Coco przeszedł terapię i przez miesiąc podawane były mu leki na uspokojenie, gdyż w związku z odstawieniem alkoholu pojawiły się u niego napady agresji. Pracownicy będą musieli włożyć sporo pracy, aby pies nadawał się do adopcji. Uznali jednak, że umieszczą Coco w domu tymczasowym, gdyż w warunkach domowych terapia przebiegnie znacznie lepiej niż w schronisku. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Bez opieki pracowników schroniska Coco nie przeżyłby. "Nadal jest niespokojny"

Schronisko Woodside Animal Welfare Trust zamieściło na Facebooku post, w którym wyjaśnia sytuację psów. 

Nie jest jeszcze gotowy do adopcji, chociaż wydawałoby się, że fizycznie wyzdrowiał, psychicznie nadal jest bardzo niespokojny. (…) Nikt nie zna szczegółów, w jaki sposób te psy uzależniły się od alkoholu, ale wiemy, że bez naszej opieki Coco prawdopodobnie nie przeżyłby.
Więcej o: