Kiedy sadzić pomidory w szklarni? Lepiej się pośpiesz. Najlepszy termin dobiega końca

Jeśli chcesz cieszyć się pysznymi i soczystymi pomidorami nawet miesiąc wcześniej niż inni, zasadź je w odpowiednim terminie. Przyda się do tego szklarnia ogrodowa. Kiedy sadzić pomidory w szklarni, by szybciej zebrać plony? Podpowiadamy.

Szklarnia ogrodowa pomaga szybciej cieszyć się obfitymi plonami. Jeśli chcesz nawet miesiąc wcześniej niż inni jeść już swoje pomidory, zasadź je w odpowiednim terminie. Ten powoli dobiega końca, dlatego sprawdź, kiedy najlepiej to zrobić, by obficie owocowały.

Zobacz wideo Wpływają na libido i potencję, a także zapobiegają nowotworom. Cudowne pomidory!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić pomidory w szklarni? Najlepszy termin powoli dobiega końca

Zastanawiasz się, kiedy sadzić pomidory w szklarni? Okazuje się, że odpowiedni termin zależy od tego, czy jest ona ocieplana. Jeśli dysponujesz ogrzewanym miejscem, mogłaś sadzić pomidory już na przełomie lutego i marca. Gdy jednak twoja szklarnia nie jest dodatkowo ocieplana, najlepszy moment na posadzenie w niej pomidorów właśnie się zbliża.

Możesz zrobić to właśnie teraz lub maksymalnie do końca kwietnia. Wówczas zbierzesz plony o miesiąc szybciej niż osoby, które sadzą pomidory w gruncie. Co ważne, uprawa pomidorów w ten sposób kończy się we wrześniu, a korzystając ze szklarni, przedłużysz ten czas nawet do końca października.

Kiedy i jak pikować pomidory? To prostsze, niż myślisz

Pikowanie pomidorów powinno odbywać się wtedy, kiedy ponad liścieniami pojawiają się pierwsze listki. Jest to najlepszy moment na takie działanie, o czym wspomina użytkowniczka TikToka z profilu @i_love_mygarden. Kiedy pikować pomidory? Dobrze jest zrobić to z końcem marca lub początkiem kwietnia. Pikowanie pomidorów powinno odbywać się do większych wielodoniczek, w których będą miały więcej miejsca do rozwoju.

Należy rozmieszczać je w nich, sadząc w co drugiej przegródce i tworząc szachownicę. Wszystko po to, by mogły swobodnie się rozwijać i nie konkurować między sobą. Podczas pikowania pomidory należy przykryć ziemią po same listki, by łodyżka również mogła wypuścić korzonki. Po pikowaniu gotowe sadzonki należy posadzić w szklarni w momencie, gdy wiemy, że nie będzie w niej w nocy mniej niż 5 stopni Celsjusza, dlatego zależy to od konkretnego regionu oraz warunków atmosferycznych.

Więcej o: