Weź kawałek orzecha włoskiego i potrzyj panele. Nieestetyczny problem zniknie. "To faktycznie działa"

Rysy na panelach podłogowych to prawdziwa zmora każdej pani domu. Im głębsze rysy, tym trudniej je zamaskować. Istnieje jednak pewien domowy sposób, dzięki któremu szybko się ich pozbędziesz. Potrzebujesz tylko jednej rzeczy z kuchni.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Najbardziej skuteczną metodą na pozbycie się rys z paneli podłogowych jest szlifowanie powierzchni i zabezpieczanie jej na nowo. To jednak czasochłonna i kosztowna metoda. Porysowana podłoga nie wygląda estetycznie, a w niektórych przypadkach zadrapania ciężko zatuszować. Okazuje się, że bardzo dobrze poradzi sobie z tym produkt, który masz w kuchennej szafce.

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Jak usunąć rysy z paneli? Szybki i prosty sposób

Na profilu użytkownika countryhomes.charm na Instagramie pojawił się trik na pozbycie się rys na podłodze. Wyjmij z łupinki jednego orzecha włoskiego i energicznie pocieraj nim zarysowane miejsca. Najlepiej robić to przez 3 minuty. Następnie przetrzyj podłogę mokrą ściereczką. Po rysach nie będzie śladu. Orzech włoski jest bardzo miękki, dlatego idealnie wnika w zarysowane miejsca. Możesz go też zastąpić migdałem albo orzechem brazylijskim.

 

Trik na porysowane panele. Wykorzystaj orzecha włoskiego

Panele podłogowe pięknie ozdabiają każde wnętrze, jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Mimo że są bardzo wytrzymałe, to są podatne na zarysowania. Przesuwanie mebli, zwierzęta czy małe dzieci to tylko niektóre z powodów, dlaczego na panelach pojawiają się zadrapania. Trik z orzechem włoskim to tani i skuteczny sposób, żeby pozbyć się rys. Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niektórzy internauci już przetestowali ten patent i podzielili się swoimi opiniami.

Zrobiłam to i działa.
To faktycznie działa!
Zrobiłem to na zupełnie nowych podłogach z twardego drewna i zadziałało świetnie.
Więcej o: