Bierzesz gorący prysznic? Możesz zaszkodzić swojemu zdrowiu

Lubisz wygrzać się pod prysznicem lub podczas gorącej kąpieli? Zanim znów staniesz pod bardzo ciepłą wodą, dobrze się nad tym zastanów. Może okazać się, że negatywnie wpłynie na twoje ciało. W jakich przypadkach warto zrezygnować z gorącego prysznica? Podpowiadamy.

Gorące prysznice dla wielu osób potrafią być niezwykle relaksujące. Okazuje się jednak, że jeśli borykamy się z suchością skóry, problemami z cerą lub wypadającymi włosami, przyczyna może leżeć właśnie w temperaturze wody, w jakiej się myjemy. Co można zrobić, by temu zaradzić?

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz wziąć gorący prysznic lub kąpiel? W tych przypadkach lepiej z tego zrezygnuj

Mycie się w bardzo gorącej wodzie może powodować duszność lub zawroty głowy i wówczas warto z nich od razu zrezygnować. Nie powinny brać ich również kobiety w ciąży lub te, które aktualnie miesiączkują. Gorąca woda negatywnie wpływa także na cerę naczyniową oraz popękane naczynka, ponieważ wysoka temperatura jeszcze bardziej je rozszerza, potęgując zjawisko. Borykasz się z przetłuszczającą skórą głowy? Jeśli bierzesz gorące prysznice lub myjesz włosy w zbyt ciepłej wodzie, skóra zaczyna produkować więcej sebum, a więc szybciej się przetłuszcza.

Jeśli zależy ci na pięknej skórze, rezygnuj z gorącego prysznica. Zbyt ciepła woda negatywnie wpływa na cerę

Informacja o wpływie gorących pryszniców na skórę i włosy wywołała niemałe poruszenie na Instagramie. Na profilu @showerbea udostępniono krótki filmik, który wymieniał negatywne skutki kąpieli w bardzo ciepłej wodzie. Opatrzono go kilkuzdaniowym opisem.

Branie gorących pryszniców może wywołać trądzik różowaty i egzemę. Może też prowadzić do suchej i wrażliwej skóry, powolnego wzrostu włosów i suchych włosów. Zamiast tego lepiej weź prysznic z letnią wodą.

Zaleca się więc, by zrezygnować z bardzo gorącej wody podczas mycia się i zastąpić ją letnią lub po prostu ciepłą. Dzięki temu unikniemy suchości skóry oraz włosów i nadmiernego ich wypadania. Niektórzy jednak nie chcą porzucić tego nawyku, o czym dają znać w sekcji komentarzy pod materiałem.

 

Pod krótkim filmikiem użytkowniczki Instagrama pozostawiły wiele komentarzy. Większość osób przyznaje, że bierze gorące prysznice, lecz nie planują z nich zrezygnować, ponieważ sprawia im to dużą przyjemność. Inni jednak zaznaczali, że gdy zaczęli myć się w chłodniejszej wodzie, wyeliminowali problemy skórne lub te związane z suchością czy wypadaniem włosów.

Wolałam o tym nie wiedzieć...
O nie! Uwielbiam gorące prysznice, ale to wiele wyjaśnia.
Masz absolutną rację i dobrze zdaję sobie z tego sprawę. Ale uwielbiam gorące prysznice i chyba nigdy nie przestanę ich brać.
Ale gorące prysznice są takie relaksujące...
Odkąd zaczęłam brać chłodniejsze prysznice, moje życie stało się wspaniałe. Ładniejsza cera, włosy. Nie mogę uwierzyć, że tyle czasu się przed tym wzbraniałam. 
Więcej o: