Pogoda na majówkę 2023 - sprawdź prognozę długoterminową i wybierz idealny kierunek

Pogoda na majówkę 2023 - popularne powiedzenie mówi o tym, że nie ważne jest to, gdzie spędzamy czas, liczy się towarzystwo. Prawda jest jednak taka, że to aura pociąga za sznurki. Gdzie w tym roku zaświeci słońce, a w którym rejonie Polski pogoda nie będzie nas rozpieszczać?

Pogoda długoterminowa dla Polski na majówkę 2023

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował już wstępne założenia. Co czeka nas w długi weekend? Synoptycy przewidują, że tegoroczna majówka będzie ciepła, temperatura utrzyma się na poziomie normy, którą znamy z poprzednich lat. Gdzie będzie najcieplej i ile dni wolnych od pracy przewiduje tegoroczny kalendarz na maj? 

  • Zgodnie z prognozą IMGW początek maja będzie najbardziej łaskawy dla zachodniej części Polski ze średnią temperaturą w wysokości około 15 st. C, która miejscami może przekroczyć nawet 20 kresek na plusie. 
  • Ilość opadów także nie powinna przekroczyć normy z ostatnich 30 lat, najwięcej opadów może wystąpić na południu Polski. Jednak kapryśna aura w górach nie powinna nikogo dziwić. 

Rzeka w promieniach słońca z roślinamiRzeka w promieniach słońca z roślinami Mabel Amber/Pexels

Optymistyczna pogoda długoterminowa na majówkę 2023 współgra z tegorocznym kalendarzem, który przy odpowiednim planowaniu zapewni nam aż dziewięć dni wolnego. 

  • 1 maja (poniedziałek) Międzynarodowe Święto Pracy,
  • 2 maja (wtorek) Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 
  • 3 maja (środa) Święto Konstytucji 3 Maja

Urlop we wtorek, czwartek i piątek oznaczać będzie odpoczynek od obowiązków zawodowych, aż do kolejnego poniedziałku. 

Pogoda na majówkę nad morzem - czy warto długi weekend zaplanować nad Bałtykiem? 

O tym, że urlop nad polskim morzem to prawdziwa loteria wiedzą nawet najmłodsi wczasowicze. Co czeka nas w maju 2023 roku? Czy tegoroczna pogoda na majówkę nad morzem będzie nas rozpieszczać? Miłośnicy plażowania nie będą zawiedzeni, synoptycy przewidują tu temperaturę w granicach od 18 do 19 st. C. W samym słońcu można oczekiwać nawet 25 stopni. 

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Pogoda na majówkę w Bieszczadach - co nas czeka na dzikim szlaku? 

Ta mistyczna kraina jest synonimem slow life i ucieczki od wszelkich trosk i problemów. Jak zapowiada się pogoda na majówkę w Bieszczadach, czy warto rzucić wszystko i skierować się właśnie w tę stronę? Podkarpackie w maju z pewnością nawiedzą opady, planując długi weekend w tym regionie, warto zabrać kurtkę przeciwdeszczową na grubszej podszewce. Średnia temperatura będzie wahać się w granicach od 8 do 9  st. C.

Pogoda na majówkę w górach - jakie warunki atmosferyczne przywitają nas na miejscu? 

Maj na górskim szlaku będzie słoneczny, ale też burzowy z przelotnymi opadami deszczu. Nagłe załamania pogody, które są tu dobrze znanym zjawiskiem, wynagrodzi wysoka temperatura nawet do 20  st. C. Pogoda na majówkę w górach zapowiada się wyjątkowo ciepło z przerwami na tradycyjny w tym regionie deszcz i burzę.

Pogoda na majówkę na Mazurach - jak będzie wyglądał maj w Krainie Wielkich Jezior? 

Na Mazurach podobnie jak w górach należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Średnia temperatura w maju będzie wahać się tu w granicach od 7 do 18 st. C. Pogoda na majówkę na Mazurach oznacza konieczność zabrania parasola i cieplejszej odzieży. 

Zobacz też: Sałatki na grilla: przepisy i porady. Jak szybko zrobić sałatkę? Podpowiadamy niezawodny trik

Więcej o: