Przewiąż roślinę żółtą wstążką. To niezawodny patent ogrodników

Jeśli zauważasz zawieszone na roślinach żółte wstążki i ci się one podobają, warto wiedzieć, że nie pełnią jedynie funkcji ozdobnej. Okazuje się, że materiał ma w ogrodzie duże znaczenie i pomaga ogrodnikom uporać się z częstym problemem. Co oznacza żółta wstążka w ogrodzie?

Wiosna to świetny czas na pobudzenie ogrodu do życia poprzez staranną pielęgnację roślin i sadzenie nowych. Coraz cieplejsze dni skłaniają fanów ogrodnictwa do upiększania posesji, dzięki czemu będą mogły cieszyć oko przez resztę sezonu. Okazuje się, że to również dobry moment dla szkodników, które często atakują kwiaty uszkadzając ich korzenie i liście. Czasem zdarza się, że w niektórych ogrodach widzimy zawieszone na roślinach żółte wstążki. Nie każdy wie, że służą nie tylko do ozdoby i pełnią bardzo ważną funkcję.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Żółta wstążka w ogrodzie. Zawieś ją na roślinie i szybko pozbądź się mszyc

Wielu ogrodników od czasu do czasu boryka się z plagą mszyc niszczących rośliny uprawne. Szkodniki szybko się rozmnażają i skutecznie osłabiają korzenie, liście i pędy, dlatego warto poznać sposób, by się ich pozbyć. Jedną z najprostszych metod jest zawieszenie przy zaatakowanych roślinach żółtych wstążek. Mało kto zdaje sobie sprawę, że kolor przyciąga do ogrodu biedronki, które z kolei żywią się mszycami. Dzięki prostej metodzie przybędą na ratunek i zjedzą nawet 100 szkodników dziennie. 

Jak pozbyć się mszyc? Zastosuj oprysk z mydła, mniszka i pokrzywy

Innym sposobem na pozbycie się mszyc jest wykorzystanie prostego w przygotowaniu oprysku z mydła. Wystarczy rozcieńczyć produkt z wodą w proporcji 1:1, przelać mieszankę do butelki z atomizerem i spryskać rośliny. Zabieg warto powtarzać mniej więcej raz w tygodniu.

Oprócz mydła pomoże również wyciąg z mniszka lekarskiego i pokrzywy. Rośliny należy zalać wodą, odczekać co najmniej 24 godziny i zastosować na roślinach w ten sam sposób. Warto pamiętać, by opryski wykonywać rano lub wieczorem, tak by coraz silniejsze słońce za dnia nie spaliło liści roślin. Nie powinno się tego jednak robić w deszczowy dzień, gdyż deszczówka szybko zmyje pomocną substancję.

Więcej o: