Pokrój, zalej płynem i postaw w rogu okna. Szybko pozbędziesz się smrodu z mieszkania

Do pięknie pachnącego mieszkania wraca się z przyjemnością. W domu może się jednak unosić zapach suszonego prania czy smażonego jedzenia, który nie zachęca do odwiedzin. Istnieje jednak pewien domowy sposób, dzięki któremu w mig pozbędziesz się tego problemu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Ładny zapach w domu od razu poprawia nastrój i relaksuje. Podstawą jest regularne sprzątanie i wietrzenie, zwłaszcza w kuchni i łazience, skąd przedostaje się najwięcej wilgoci. Dobrym wyborem są dyfuzory powietrza oraz świece zapachowe, jednak możesz też zrobić pochłaniacz zapachów samodzielnie. Będziesz potrzebować tylko dwóch rzeczy, które na pewno masz w domu.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w domu? Prosty trik

Cytryna jest znana przede wszystkim jako źródło witaminy C. Okazuje się jednak, że równie dobrze sprawdzi się jako naturalny składnik podczas sprzątania mieszkania. Przekrój cytrynę na 4 kawałki i włóż do słoika. Zalej płynem do płukania tkanin. Następnie zrób w wieczku kilka dziurek, zakręć słoik i postaw go na parapecie, najlepiej w rogu okna. Cytryna pochłania aromaty, dlatego dzięki temu trikowi szybko pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu. Sprawdzonym sposobem jest również umieszczenie połówki cytryny na górnej półce w lodówce. Brzydka woń szybko zniknie.

Przydatne zastosowanie cytryny. Połóż ją obok łóżka

Cytryna ma wiele przydatnych właściwości. Często stosujemy ją jako naturalne lekarstwo na infekcje, wykorzystujemy do zrobienia lemoniady czy przyprawiamy potrawy jej sokiem. Owoc przyda ci się również w sypialni. Jeśli w ostatnim czasie masz problemy ze snem i koncentracją, pokrój cytrynę na ćwiartki i połóż na szafce obok łóżka. Intensywny zapach pomoże ci się odprężyć, odstresować i zasnąć. Możesz też posypać kawałki cytryny solą, żeby wzmocnić jej aromat.

Więcej o: