Weź kulkę folii aluminiowej i zostaw w łazience. Szybko rozwiążesz uciążliwy problem

Folię aluminiową można znaleźć praktycznie w każdym domu. Produkt znacznie ułatwia gotowanie, jednak mało kto wie, że można go wykorzystać również do sprzątania łazienki. Jak wyczyścić osad z kamienia z łazienkowej armatury? Okazuje się, że wystarczy jedna kulka folii.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że folia aluminiowa nie musi służyć tylko do gotowania czy pakowania żywności. Okazuje się, że ze względu na swoją strukturę ma szereg właściwości, które pomogą rozwiązać wiele problemów. Niepozorne sreberko pomoże również w sprzątaniu łazienki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Jak wyczyścić kran folią aluminiową? Nie każdy wie, że to bardzo łatwe

Wiele osób boryka się z problemem kamienia, który osadza się na łazienkowej armaturze. Sklepowe detergenty nie zawsze spełniają swoją rolę, dlatego warto poszukać innych, sprawdzonych sposobów na czyszczenie kranu. Okazuje się, że nieestetyczny osad można usunąć bardzo łatwo. Jedyne czego potrzebujesz, to kawałek folii aluminiowej. 

Folia aluminiowa w łazienceFolia aluminiowa w łazience Fot. Archiwum prywatne

Gdy masz ją już w łazience, kolejnym krokiem jest zwinięcie materiału w kulkę. Później wystarczy delikatnie zwilżyć ją wodą i pocierać kran aż do usunięcia nieestetycznych zabrudzeń. Metoda nie wymaga stosowania chemicznych preparatów i jest bardzo łatwa, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by na co dzień trzymać kawałek folii aluminiowej w łazienkowej szafce.

Folia aluminiowa w łazienceFolia aluminiowa w łazience Fot. Archiwum prywatne

Do czego wykorzystać folię aluminiową? Niepozorny przedmiot rozwiąże wiele problemów

Folię aluminiową można wykorzystać też do rozwiązania innych kłopotów. Przedmiot może znacznie ułatwić codzienne życie, dlatego warto mieć go w domu.

  1. Gotowanie na parze bez odpowiednich naczyń — Wystarczy umieścić 3 kulki z folii na patelni, zalać ją wodą do połowy wysokości kulek i włączyć palnik. Następnie należy postawić z wierzchu naczynie żaroodporne z jedzeniem i poczekać kilkanaście minut do wytworzenia się pary.
  2. Rozgrzanie zmarzniętych stóp — Nasmaruj stopy kremem i owiń je folią tak, by matowa strona była u góry. Folia rozgrzeje skórę, a kosmetyk dodatkowo ją nawilży.
  3. Ostrzenie nożyczek — Wystarczy pociąć tępymi nożyczkami kilka skrawków folii, a staną się naostrzone.
  4. Elektryzujące się włosy — Celem rozwiązania problemu wystarczy potrzeć pasma od nasady w dół folią.
Więcej o: