Aktorka znana z filmu "Mała Miss", zagra w filmie o zakazie aborcji w Polsce. "Czuję się naprawdę zaszczycona"

Jako pięciolatka zadebiutowała na ekranie. Jako dziewięciolatka dostała nominację do Oskara. Znamy ją z wielu kultowych Hollywoodzkich produkcji. Niedługo zagra w filmie zakazie aborcji w Polsce.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pamiętacie ją z kultowych produkcji "Mała miss" i "Wyspa Nim". Dziś Abigail Breslin kończy 27 lat

Miała zaledwie pięć lat kiedy zadebiutowała na ekranie. Jako dziewięciolatka była już cenioną aktorką z nominacją do Oscara. Grała w hitowych produkcjach takich jak "Znaki","Mała Miss" i  "Wyspa Nim". Dziś  kończy 27 lat i wygląda już zupełnie inaczej.

 

Zaczynała grając w reklamach, w 2002 roku wcieliła się w filmową córkę Mela Gibsona i bratanicę Joaquina Phoeniksa. w filmie "Znaki" w reżyserii M. Night Shyamalana i jej kariera nabrała rozpędu.

W 2004 roku, u boku Catherine Zeta-Jones i Aarona Eckharta zagrała w filmie "Życie od Kuchni. w reżyserii Scotta Hicksa. W tym samym roku zagrała jeszcze w 3 kinowych produkcjach, między innymi w kultowym filmie "Wyspa Nim" gdzie wystąpiła u boku Jodie Foster.

Zobacz wideo "The Sympathizer" [ZWIASTUN]

Dwa lata później Abigail Breslin została wyróżniona nominacją do Oscara i nagrody BAFTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Olive Hoover, dziewczynki startującej w dziecięcym konkursie piękności w filmie "Mała Miss" . 

 

Była jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziecięcych aktorek. Jej kariera nie zwalnia tempa

Mogliśmy oglądać ją w kolejnych produkcjach: m.in. w "Bez mojej zgody", w której wcieliła się w córkę Cameron Diaz czy głośnym "Połączeniu" z Halle Berry, gdzie zagrała ofiarę porywacza.

Następnie Breslin wystąpiła w komedii romantycznej "Na pewno być może" . Jej najgłośniejszą kreacją z tamtego okresu był jednak występ w komediowym horrorze "Zombieland", gdzie zagrała postać Little Rock.

Naprawdę chciałam wziąć udział w tym filmie. Jest zupełnie inny niż to, co do tej pory robiłam.

- mówiła aktorka. 

Little Rock to bardzo przebojowa dziewczyna. Podobało mi się granie w tych wszystkich scenach akcji. Musiałam nauczyć się strzelać, czego nigdy wcześniej nie robiłam. Bardzo dobrze się bawiłam.
 

W kolejnych latach mogliśmy oglądać ją w ponad 23 produkcjach filmowych oraz serialach. Aktorka miała również okazję dubbingować kilka filmów animowanych.

Jakiś czas temu na swoim Instagramie aktorka poinformowała fanów, że wyszła za mąż

 
28 stycznia 2023 roku poślubiłam swojego najlepszego przyjaciela

- napisała pod zdjęciem na Instagramie.

Abigail Breslin w 2017 roku związała się z Irą Kunyansky, biznesmenem ukraińskiego pochodzenia. W tym roku para wzięła ślub. Fani wspierali związek od samego początku i cieszyli się, że gwiazda odnalazła zdrowia miłość po tym jak kilka lat wcześniej wyznała, że była w toksycznym związku z przemocowym partnerem, który stosował wobec niej przemoc psychiczną i fizyczną oraz regularnie więził ją w domu.

Abigail dalej działa prężnie i występuje w kolejnych produkcjach. W tym roku będziemy mogli oglądać ją w dwóch nowych filmach między innymi w filmie „Magda" w reżyserii Kasi Pilewicz i Johna Erica Steinera, który opowiada o zakazie aborcji w Polsce i walce o prawa kobiet. 

Czuję się naprawdę zaszczycona, że mogłam zagrać tak wyjątkową postać, w tak ważnym dziele.

– powiedziała gwiazda.

Źródło: film.interia.pl

Więcej o: