Zmywarka nie domywa naczyń? Włóż do niej miskę z tym płynem. Uporczywy problem zniknie

Twoja zmywarka nie domywa naczyń? A może z urządzenia wydobywa się nieprzyjemny zapach? To znak, że przyszedł czas na wyczyszczenie zmywarki. Jak zrobić to krok po kroku z wykorzystaniem produktów, które masz w domu? Podpowiadamy.

Zmywarkę, jak każde urządzenie, należy regularnie czyścić, by odpowiednio mogło spełniać swoją funkcję. Jeśli więc czujesz, że wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach lub widzisz, że nie domywa naczyń, czas zająć się jej umyciem. Jak to zrobić? Swoim sposobem podzieliła się użytkowniczka Instagrama z profilu @carolina.mccauley.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Twoja zmywarka nie domywa naczyń? Czas dokładnie ją wyczyścić

Carolina McCauley dzieli się w mediach społecznościowych sposobami na to, jak uławić sobie sprzątanie. Często korzysta przy tym z naturalnych i ekologicznych trików. Tym razem jednak pokazała, jak należy wyczyścić zmywarkę. W krótkim materiale zaprezentowała krok po kroku, jak robi to raz w tygodniu. W opisie do umieszczonego filmiku przyznała, dlaczego jest to takie ważne.

Dokładne czyszczenie zmywarki raz w tygodniu zapobiegnie rozwojowi paskudnych bakterii i sprawi, że naczynia będą lśniły.
 

Nie da się ukryć, że instrukcja krok po kroku, jak należy czyścić zmywarkę, przypadła użytkowniczkom Instagrama do gustu. Wiele osób przyznało, że musi w końcu umyć swoje urządzenie, a inni wspominali, że podobny trik wykorzystują już w swoich domach.

Zrobiłam to i mój filtr był obrzydliwy i brzydko pachniał. Teraz zmywarka o wiele lepiej domywa naczynia.
Moja zmywarka nie myje prawidłowo. Zrobiłem już głębokie czyszczenie.
Muszę to zrobić, jak tylko wrócę do domu!
Dodałam wskazówki na swoją listę wiosennych porządków.

Jak dokładnie wyczyścić zmywarkę? Instrukcja krok po kroku z wykorzystaniem dwóch produktów

Jeśli twoje urządzenie nie domywa naczyń to znak, że czas je wyczyścić. Jeśli nie masz pod ręką specjalnych środków myjących, wykorzystaj dwa składniki, które prawdopodobnie skrywają się w jednej z twoich szafek. Mowa oczywiście o sodzie oczyszczonej oraz o occie spirytusowym, które fantastycznie sobie poradzą z tym zadaniem. Jak należy wyczyścić zmywarkę z ich pomocą? Carolina podzieliła się tym w swoim materiale.

  1. Wyjmij filtr ze zmywarki. Umieść go w misce z dodatkiem płynu do mycia naczyń.
  2. Kubek sody oczyszczonej rozsyp na dnie zmywarki i pozostaw w niej proszek na dwie godziny. Po tym czasie umyj filtr i umieść go w urządzeniu.
  3. Do miseczki wlej porcję octu spirytusowego, a następnie umieść ją w górnej szufladzie zmywarki. Włącz urządzenie w trybie czyszczenia lub ustaw je na zwykły tryb myjący i gotowe.
Więcej o: