Okręć końce wieszaka gumką recepturką. Rankiem zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów

Posiadacze małych mieszkań wiedzą, że oszczędność miejsca jest bardzo ważna. Na małym metrażu istotną kwestią jest pomieszczenie ubrań w szafie. Często, aby zmieścić garderobę, wieszamy po kilka ubrań na jednym wieszaku, jednak to rozwiązanie ma poważną wadę - ubrania szybko z niego spadają.

Wielu z nas mierzyło się kiedyś z problemem zsuwających się ubrań z wieszaka. Ubrania lądują na dnie szafy, co bywa irytujące, kłopotliwe, a także czasochłonne, kiedy ponownie musimy je zawieszać. Istnieje jednak sprawdzony trik, który pomoże nam poradzić sobie z tym problemem.

Zobacz wideo Jak zacząć ćwiczyć, kiedy mamy w domu dzieci? "Nie traktujmy rowerka jako wieszaka na ubrania"

Jak zapobiec zsuwaniu się ubrań z wieszaka? Zastosuj trik z gumką recepturką, a zaoszczędzisz czas o poranku  

Niektóre materiały nie powinny leżeć złożone w kostkę w komodzie lub szafie, ponieważ szybko się gniotą i sprawiają problemy podczas prasowania. Z tego względu wielu z nas usiłuje powiesić na wieszaku jak najwięcej ubrań, ale część szybko się z niego zsuwa. Satynowe koszule, jedwabne sukienki czy inne śliskie materiały błyskawicznie lądują na dnie szafy, co bywa kłopotliwe szczególnie rankiem, gdy szykujemy się do pracy i nie mamy czasu wieszać ubrań z powrotem. Rozwiązaniem problemu jest zakup specjalnych materiałowych wieszaków, ale nie są one tanie więc, zamiast wydawać sporą sumę pieniędzy, warto wypróbować inną, sprawdzoną metodę. Aby zapobiec spadaniu ubrań z wieszaka, wystarczy… gumka recepturka. Należy założyć ją na obu końcach, a wówczas ubrania zatrzymają się na gumce i nie spadną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zatrzymać spadające ubrania? Niezawodne triki pomogą ci uporać się z problemem

Innym sposobem na zatrzymanie zsuwających się ubrań jest owinięcie wieszaków jutowym lub konopnym sznurkiem, który można kupić w sklepie z pasmanterią lub w centrach ogrodniczych. Po chropowatej powierzchni sznurka materiał nie będzie się ześlizgiwał, a ubrania nie będą spadać. Można również wypróbować trik z taśmą izolacyjną, którą należy owinąć końce wieszaka. 

Więcej o: