Spryskaj kostkę brukową i zostaw na 24 godziny. Prosta mieszanka rozpuści plamy i brud

Czym wyczyścić kostkę brukową? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców domów. Po okresie jesienno-zimowym nawierzchnia wymaga odświeżenia, lecz jej czyszczenie bywa skomplikowane. Podpowiadamy, czym wyczyścić kostkę brukową, aby wyglądała jak nowa.

Kostka brukowa jest jednym z najpopularniejszych materiałów, którymi wykładamy podjazdy czy niektóre części ogrodu, jak na przykład strefę odpoczynku. Jednak, aby wyglądała estetycznie, warto regularnie ją czyścić i myć. Sprawdź, czym wyczyścić kostkę brukową, nie tracąc przy tym wiele czasu.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Czyszczenie kostki brukowej bywa żmudnym zajęciem. Ten sposób da efekty, ale wymaga wiele pracy

Po zimie kostka brukowa często pokryta jest nie tylko mchem i chwastami, ale także jest zwyczajnie brudna i wymaga odświeżenia, aby nie odstraszała wyglądem. Należy pamiętać o regularnym usuwaniu mchu, który wypełnia szczeliny pomiędzy kostkami. Do jego usunięcia warto zastosować szczotkę z włosiem ze stalowego drutu hartowanego, dzięki której w szybki sposób pozbędziemy się uciążliwego problemu. Taka metoda nie uszkodzi powierzchni kostki i usunie nie tylko mech, ale także zabrudzenia. Jest jednak dość czasochłonna i męcząca. Czym wyczyścić kostkę brukową, nie tracąc przy tym wielu godzin pracy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czym wyczyścić kostkę brukową? Przydadzą ci się produkty z twojej kuchni

Oprysk z użyciem octu pozwoli na usunięcie mchu, chwastów i zanieczyszczeń. Jak go wykonać? Wystarczy zmieszać ocet z wodą w proporcji 2:1 i spryskać kostkę. Warto obserwować przy tym pogodę, ponieważ oprysk powinniśmy wykonać w słoneczny i bezwietrzny dzień, a po oprysku nie powinno padać przez co najmniej 24 godziny, gdyż w innym wypadku deszcz spłucze ocet. Innym sposobem na czyszczenie kostki brukowej jest użycie sody oczyszczonej, która dzięki swoim właściwościom rozpuści brud, przywróci kostce pierwotny kolor i usunie chwasty oraz mech. Wystarczy nanieść na zabrudzenia sodę i przetrzeć szczotką, a następnie spłukać.

Więcej o: