Mikrokawalerka ze Świdnicy stała się hitem TikToka. "Jak w luksusowej celi". Cena zwala z nóg

"Mikrokawalerka jak twój mikro budżet" - agentka nieruchomości w ten sposób zachęca do kupna lokalu, którego powierzchnia nie przekracza 13 metrów kwadratowych. Świdnicka nieruchomość i jej sprzedawczyni wywołała spory szum w sieci.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niedawno na TikToku pojawiło się nagranie zachęcające do kupna mikroapartamentu w Świdnicy. Wideo to odpowiedź dla jednej z użytkowniczek portalu, która zapytała o nieruchomości w niskiej cenie. Lokal ma zaledwie 13 metrów kwadratowych, jednak według agentki, która chce go sprzedać, to idealne mieszkanie dla osób o "mikro budżecie".

Zobacz wideo Skąd się bierze patodeweloperka? Narkun: Deweloperzy wykorzystują to, co daje im prawo

"Masz za mało pieniędzy? To patrz". Mikrokawalerka ze Świdnicy stała się hitem sieci

"A jak mam za mało pieniędzy, to co?" - to pytanie pojawiło się pod jednym z filmików na tiktokowym profilu siostry_od_nieruchomosci. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Prowadząca kanał agentka zaprezentowała mikroapartament w Świdnicy, którego powierzchnia wynosi zaledwie 13 metrów kwadratowych. - Masz za mało pieniędzy? To patrz - powiedziała już na wstępie wideo - Proponuję ci mikrokawalerkę tak jak twój mikro budżet - kontynuowała. 

W krótkim filmiku agentka nieruchomości oprowadziła widzów po malutkim lokum. W 13 metrach kwadratowych zmieściła się kuchnia, łazienka oraz łóżko ustawione na antresoli. Według przepisów mieszkanie powinno mieć powierzchnię użytkową nie mniejszą niż 25 m², jednak patodeweloperzy znaleźli sposób na sprzedawanie coraz mniejszych kawalerek. Wszystko dzięki specyficznej luce prawnej. Takie nieruchomości nie są lokalami mieszkalnymi tylko użytkowymi. Dzięki temu bez większych przeszkód mogą trafić na rynek.

Reklama podzieliła widzów. Życie w mikroapartamencie "jak w luksusowej celi..."

Nietypowa reklama podzieliła widzów tiktokerki. Część z nich uważa, że z przyjemnością zamieszkałaby w lokalu. Większość pozytywnych komentarzy dotyczy jednak sposobu, w jaki zaprezentowane zostało mieszkanie, a nie samej nieruchomości. 

Kupiłbym od niej wszystko dosłownie
Trudno mi wyobrazić sobie kogoś bardziej przekonującego

Pod postem kobiety pojawiło się również wiele negatywnych komentarzy, oceniających samą kawalerkę. Choć jej wystrój nie pozostawia niczego do zarzutu, metraż wręcz przeraża niektórych widzów.

Pies wymaga większego kojca
Przecież to jest pokój z oknem
Jak w luksusowej celi

Jak się okazuje, agentce udało się już znaleźć nabywcę mikrokawalerki. Z kolejnego materiału dowiadujemy się, że "kolejny zadowolony klient" stał się właścicielem lokum. Autorka wideo zostawiła także kilka komentarzy, dzięki którym możemy poznać cenę świdnickiej nieruchomości. Mieszkanie mierzące zaledwie 13 m² zostało sprzedane za 105 tys. złotych.

Więcej o: