Bezpłatne zajęcia dla seniorów. Warsztaty, basen, siłownia i wiele innych. Nie zapłacą za nie ani grosza

W większości miast seniorzy mogą liczyć na ogrom darmowych wejść oraz zajęć. Znajdą się wśród nich warsztaty artystyczne, zajęcia gimnastyczne, pływanie na basenie, kluby książki, nauka obsługi komputera, telefonu czy języków obcych. Jakimi warto się zainteresować oraz gdzie ich szukać?

Seniorzy mogą korzystać z licznych zniżek i ulg, a niekiedy nawet zwolnień z opłat, które przysługują im z racji wieku i posiadania legitymacji emeryta lub Ogólnopolskiej Karty Seniora. Oprócz tego wiele domów kultury, siłowni i innych obiektów oferuje im zupełnie darmowe wejścia na warsztaty i zajęcia. Oto niektóre z nich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pani Basia opowiedziała nam o swojej miłości i przepisie na długi, udany związek: Jedna osoba musi ustąpić

Darmowe zajęcia dla warszawskich seniorów. Wśród nich taniec, rękodzieło i nauka języka angielskiego

Seniorzy z Warszawy ciekawą i zróżnicowaną ofertę na zajęcia ruchowe znajdą w centrum sportu "Aktywna Warszawa", gdzie mogą ćwiczyć na basenie oraz siłowni. Oprócz tego w marcu ruszyły bezpłatne, wiosenne aktywności dla seniorów ze Śródmieścia. Nie brakuje w nich tańca, rękodzieła, malarstwa, a nawet nauki języka angielskiego.

Krakowskie Centra Aktywności Seniorów. Znajdziesz w nich wiele bezpłatnych zajęć i warsztatów

W Krakowie seniorzy mogą skorzystać m.in. z programu "Z kulturą na ty — od malucha do seniora", który obejmuje zajęcia plastyczne, taniec, gimnastykę czy naukę obsługi smartfonów. Oprócz tego warto zaznajomić się z licznymi Centrami Aktywności Seniorów, które oferują szereg zajęć rekreacyjno-edukacyjnych — od ruchowych, poprzez klub książki, warsztaty literackie i fotograficzne, zajęcia plastyczne czy obsługę nowoczesnych urządzeń i wiele, wiele innych. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie dlaseniora.krakow.pl

Zajęcia sportowe dla seniorów, za które nic nie zapłacą. W ofercie siłownia, basen, joga i wiele innych

Ciekawa oferta czeka na seniorów także w Legionowie, gdzie cyklicznie odbywają się darmowe zajęcia ruchowe takie jak fitness, joga, joga kręgosłupa czy nordic walking. Oprócz tego osoby starsze mogą również przez cały dzień bezpłatnie korzystać z jednej z siłowni. Z kolei w Poznaniu mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych w ramach programu "Trener Senioralny".

Bezpłatne wejścia i zajęcia dla seniorów. Gdzie ich szukać?

Darmowe zajęcia dla seniorów odbywają się w większości miast w Polsce, a ich wybór bywa naprawdę olbrzymi. Obejmują nie tylko ćwiczenia, ale wszelkiego rodzaju spotkania, zajęcia i warsztaty kreatywne. Najlepiej szukać ich na oficjalnych stronach miast lub w ofercie domów i ośrodków kultury oraz siłowni.

Więcej o: