24-latka urodziła się bez rąk i ma zdeformowane nogi. "Niczym się nie różnię i żyję tak samo"

Nicolette Rivera urodziła się bez rąk i ze zdeformowanymi nogami. 24-latka ma wiele pasji, a w 2022 roku wzięła ślub z ukochanym, którego poznała przez aplikację randkową.

Nicolette Rivera to 24-latka z Croydon w Pensylwanii, która urodziła się z rzadką chorobą. To zespół kość udowa-strzałka-kość łokciowa (ang. femur-fibula-ulna complex, FFU complex), przez który kobieta nie ma rąk i ma zdeformowane nogi. Jak wygląda jej codzienność? 

Zobacz wideo Usiadłam na wózku i zobaczyłam Warszawę na nowo. Jest tylko dla młodych, zdrowych i silnych osób...

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Urodziła się bez rąk i ma zdeformowane nogi. W dzieciństwie nie doświadczyła jednak przykrości

Mama Nicolette wspominała, że cała ciąża przebiegała bez zarzutu. - To było dopiero pod koniec ciąży. Lekarz zlecił mi jeszcze jedno USG dla pewności, żeby wszystko sprawdzić, i wtedy się zaczęło. Wiedzieliśmy, że coś się dzieje, ale nie wiedzieliśmy dokładnie, co jest nie tak - przyznała kobieta w rozmowie w Barcroft TV. Gdy Nicolette się urodziła, nie miała rąk, a jej nogi były zdeformowane. Choroba wpłynęła na ramiona oraz kości udowe. 24-latka nie ma też kości strzałkowej w prawej nodze. - Wszystko inne rozwinęło się całkowicie normalnie. Mój tors jest całkowicie normalny, tak samo moje zdolności poznawcze - powiedziała kobieta.

Mimo niepełnosprawności Nicolette dobrze wspomina swoje dzieciństwo. Nigdy nie doświadczyła z ich strony odrzucenia czy wyśmiewania. Przyznaje jednak, że dzieci były ciekawe jej stanu. - To było tak, jakby chcieli być moimi przyjaciółmi tylko dlatego, że mój stan był dla nich czymś nowym i myśleli, że to po prostu ciekawe - opowiedziała. 

 

Niepełnosprawność nie przeszkadza jej w rozwijaniu hobby. 24-latka udziela się w mediach społecznościowych

Nicolette aktywnie działa w mediach społecznościowych. Nie tylko regularnie publikuje treści na Instagramie, lecz swego czasu nagrywała także materiały na platformę YouTube, gdzie dzieliła się z obserwatorami swoją codziennością i umiejętnościami makijażowymi. Na początku była jedynie osobą, która śledziła poczynania innych. - Pomyślałam sobie 'to wygląda na świetną zabawę, też mogłabym to robić', więc stworzyłam kanał - powiedziała. Pragnęła pokazać, że jej codzienność nie różni się od życia innych ludzi. - Robię wszystko tak jak ty, niczym się nie różnię i żyję tak samo - przyznała.

Jej pasją jest także makijaż, dlatego na swoim kanale pokazywała, jak się maluje. Sama nabyła takie umiejętności poprzez oglądanie filmików instruktażowych w internecie. - Jestem bardzo wybredna w kwestii makijażu, więc rzadko pozwalam komuś go sobie zrobić. Zwłaszcza jeśli muszę gdzieś iść, zawsze wykonuję go sobie sama - opowiada Nicolette. 24-latka lubi też dbać o formę i chodzi na siłownię, co pokazuje czasem na swoim Instagramie.

Miłość swojego życia poznała przez aplikację randkową. W 2022 roku wzięła ślub

Nicolette w 2022 roku wzięła także ślub ze swoim ukochanym Zachem. Para poznała się kilka lat temu poprzez aplikację randkową. Kobieta nie ukrywa, że jest szczęśliwa, co często pokazuje w mediach społecznościowych, dodając różne materiały. Nicolette przyznaje jednak, że to zwykle Zach pomaga jej w niektórych sprawach, z którymi sama nie daje sobie rady. 

Więcej o: