Jak przyspieszyć metabolizm? Poranną kawę zastąp szklanką tego napoju

Szukasz sposobu na poruszenie jelit? Nie musisz udawać się do sklepu po drogie specyfiki. Wystarczy, że codziennie o poranku sięgniesz po napój, który pomoże ci przyspieszyć metabolizm.

Tempo przemiany materii u każdego człowieka jest inne. Zależy ono od wielu czynników m.in. od prawidłowej diety i dostarczania organizmowi właściwych składników. Metabolizm można przyspieszyć na wiele sposobów. Jednym z nich jest zastąpienie kawy popularnym napojem. 

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Co to jest metabolizm? Jakie produkty usprawniają pracę jelit?

Często mówimy, że ktoś ma szybką lub wolną przemianę materii, ale co to właściwie znaczy? Metabolizm to ogół reakcji zachodzących w naszym organizmie, które mają na celu: produkcję energii, usuwanie toksyn, prawidłowe funkcjonowanie narządów i umożliwienie reprodukcji. Jest on uwarunkowany genetycznie, ale istnieją sposoby na jego przyspieszenie. Istotnym czynnikiem jest sport i aktywność fizyczna, która dotlenia organizm i przyczynia się do utraty kilogramów. Równie ważna jest odpowiednia dieta i spożywanie produktów przyspieszających pracę naszych jelit, jak: imbir, papryka, awokado, jabłka, ryby czy zielona herbata. Okazuje się też, że popularny napój także przyczynia się do podkręcenia pracy naszych jelit. O jakim napoju mowa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Pij o poranku szklankę wody z cytryną. Przyspieszysz metabolizm i wspomożesz trawienie

Wodę pijemy codziennie i jest ona niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zamiast zaczynać dzień od kawy, warto zastąpić ją szklanką ciepłej wody z cytryną. Woda z dodatkiem cytryny zawiera dużo elektrolitów, przez co świetnie nawadnia organizm, wspomaga procesy trawienne oraz działa moczopędnie, co z kolei przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu. Dodatkowo ułatwia eliminację produktów przemiany materii, a więc poprawia metabolizm.

Więcej o: