Wrzuciłem ten produkt za 2 zł do spłuczki. Efekt zwala z nóg

Zapach, który wydobywa się z toalety najczęściej nie należy do tych najprzyjemniejszych. Ta metoda z użyciem domowego produktu sprawi, że szybko pozbędziemy się nieprzyjemnej woni.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Toaleta, a przede muszla klozetowa to dosyć specyficzne miejsce, które codziennie jest narażone na masę różnych zarazków i szkodliwych drobnoustrojów. Sprawia to, że odpowiednia pielęgnacja i zachowanie higieny poszczególnych elementów toalety jest bardzo istotna. Wydostający się zapach z muszli często bywa po prostu brzydki, ale przedstawiona metoda sprawi, że zostanie błyskawicznie stłamszony.

Wrzuć tabletkę do zmywarki do spłuczki. Efekt cię zaskoczy

W drogeriach czy supermarketach dostaniemy mnóstwo kostek zapachowych przeznaczonych do muszli klozetowej, które z pewnością odświeżą naszą toaletę. Alternatywą dla takich detergentów mogą stać się tabletki do zmywarki. Całe opakowanie produktu kosztuje kilkadziesiąt złotych, jednak koszt jednej sztuki oscyluje w granicach dosłownie kilku złotych.

Po otwarciu spłuczki wyjąłem jedną tabletkę i wrzuciłem do znajdującej się tam wody. Przy okazji wyczyściłem to miejsce ze zbędnego kamienia i czarnego osadu. Już po kilku spłukaniach woda przybrała błękitny kolor, a zapach unoszący się w całej toalecie był dużo przyjemniejszy niż wcześniej. Produkt nie rozpuści się tak szybko, jak może się wydawać, dlatego dzięki tej metodzie spokojnie możemy cieszyć się pięknym zapachem przez kilka dni bez żadnego, zbędnego wysiłku.

Warto dodać, że w skrajnych przypadkach samo wrzucenie tabletki do zmywarki do spłuczki nie poradzi sobie z nieczystościami i przykrą wonią. Regularne i staranne mycie muszli jest kluczowe w kontekście utrzymania higieny.

Kolejne wykorzystanie tabletki do zmywarki. Muszla będzie lśnić

Innym sposobem na wykorzystanie tabletki do zmywarki w toalecie jest wyczyszczenie muszli klozetowej za pomocą tego produktu. Po wrzuceniu tabletki do wnętrza toalety należy odczekać kilkadziesiąt minut, po czym wyszorować jej powierzchnię klozetową szczotką. Na koniec wystarczy kilka razy spłukać wodę, a brud powinien zniknąć w mgnieniu oka.

Więcej o: