Pearl to najniższy pies świata. Trudno uwierzyć, ile ma centymetrów. "Jest mniejsza niż lód na patyku"

Są psy duże, są psy małe i są psy bardzo małe. Ale czy słyszeliście o psie wręcz mikroskopijnym? Pearl to 2-letnia suczka rasy chihuahua, która pobiła ostatnio światowy rekord. Jakie ma wymiary? Weźcie najmniejszy przedmiot, jaki macie pod ręką - prawdopodobnie nie będzie dużej różnicy.

But, filiżanka, pilot do telewizora, banknot dolarowy - co może łączyć te przedmioty? Wszystkie zostały porównane wielkością do Pearl - psa rasy chihuahua, który został ostatnio ogłoszony najniższym psem świata. Informacja widnieje na oficjalnej stronie Księgi Rekordów Guinnessa. Jak się okazuje, 2-letnia suczka pochodzi z nie lada rodziny. Jest bowiem siostrzenicą Miracle Milly, która ustanowiła poprzedni rekord co do wielkości - a raczej niewielkości. Właścicielka Pearl, Vanesa Semler jest bardzo dumna ze swojej pupilki. Cytowana w tekście Księgi Rekordów Guinnessa mówi:

Posiadanie jej to błogosławieństwo. Tak samo, jak możliwość pobicia własnego rekordu i podzielenia się tą wspaniałą wiadomością z całym światem.
Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Psy rasy chihuahua słyną z malutkiego rozmiaru. Często są przenoszone w niewielkich transporterach lub wręcz w torebkach. Średnia długość ciała waha się od 24 do 38 centymetrów, a waga to niecały kilogram. Tym bardziej szokująco prezentuje się najmniejszy osobnik, który reprezentuje tę rasę. Pearl porównuje się wielkością do najmniejszych przedmiotów, jakich używamy - do banknotu, a nawet... loda na patyku.

 
Pearl ma 9,14 centymetra wysokości, co oznacza, że jest mniejsza niż lód na patyku. Jest też siedem razy niższa od Jyoti Amge - najniższej żyjącej kobiety na świecie. Jeśli chodzi o długość ciała, Pearl mierzy 12,7 centymetra - mniej więcej tyle, co banknot dolarowy - i waży 553 gramy

- czytamy na oficjalnej stronie Księgi Rekordów Guinnessa. 

Trudno sobie wyobrazić tak malutkiego psa. Nawet w porównaniu z osobnikami swojej rasy Pearl wypada wprost niesamowicie. Nic więc dziwnego, że często fotografuje się ją z pilotem do telewizora czy banknotem. Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii.

Więcej o: