Dziesiątki pudełek z butami, a ty nigdy nie wiesz, które gdzie są? Królowa porządku zdradza genialny patent

Szpilki, botki, tenisówki, kozaki, sandały, klapki. I każdego po kilka rodzajów. Mnożymy to razy liczbę domowników i wychodzi nam niezły bałagan w szafie. No bo jak w tym wszystkim znaleźć te beżowe sandałki na koturnie?

Z pomocą przychodzi królowa porządku, która na swoich social mediach pokazała genialny patent, by już nigdy nie gubić się we własnej szafie. Agnieszka Witkowska, czyli Architekt Porządku prowadzi najbardziej satysfakcjonujące dla czyściochów profile na Instagramie i TikToku, gdzie zrzeszyła łącznie ponad 430 tysięcy obserwatorów. Pokazuje w nich, jak zorganizować miejsce w szufladach, jak układać ubrania, dzieli się nowinkami i sposobami na dobre wykorzystanie przestrzeni. Każdy filmik jest dopracowany do perfekcji, a to, co w nich przedstawia, stanowi ucztę dla oczu wszystkich tych, którzy cenią sobie zorganizowaną przestrzeń.

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Tym razem podzieliła się swoim sposobem na to, jak oznaczyć buty w pudełkach, by zawsze wiedzieć, gdzie, które się znajdują. Zwykle albo ten temat całkowicie olewamy (a później w nerwach przegrzebujemy każde pudełko), albo opisujemy markerem (co sprawdza się raczej tylko wtedy, gdy  nasze buty są różnorodne lub mamy ich niewiele). 

 

Patent Architekt Porządku jest piękny w swej prostocie. Wystarczy zrobić zdjęcia butów i przykleić je do pudełek. Dzięki temu szybko sprawdzimy, która para znajduje się w środku. Najłatwiej wykorzystać do tego aparat do błyskawicznych zdjęć, które kupuje się ostatnio coraz częściej (szczególnie wiedzą o tym narzeczeni lub osoby świeżo po ślubie). Dobrze sprawdzi się też klasyczny aparat - tu trzeba jednak nieco więcej zachodu, bo zdjęcia należy wydrukować. Warto jednak poświecić trochę czasu ten jeden raz po to, by później w popłochu nie musieć przeglądać wszystkich pudełek.

Więcej o: