Tych kwiatów lepiej nie wręczaj młodej parze. Możesz sprawić jej przykrość

Wraz z nadejściem cieplejszych i dłuższych dni rozpoczyna się sezon ślubny. Wybierając się na wesele jako gość często wraz z prezentem wręczamy młodej parze bukiet. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że także on powinien być odpowiednio dobrany do uroczystości. Jakie kwiaty wybrać?

Szukając idealnego bukietu, który wręczymy młodej parze najlepiej i najbezpieczniej kierować się ich gustem i wybrać kwiaty, które lubią. Co jeśli nie znamy upodobań w tym zakresie? Wtedy najlepiej sięgnąć po bezpieczne, sprawdzone rozwiązania. O jakich kwiatach mowa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mai Hyży ślub marzeń: Chciałabym wyjechać za granicę, w boho, z wiankiem

Jakie kwiaty najlepiej wręczyć parze młodej? Wczesną wiosną postaw na te gatunki

Chyba nikogo nie zdziwi, że z okazji ślubu warto wręczyć żywe kwiaty cięte. Dodatkowo dobrze, aby bukiet zachowany był w jasnych, pastelowych odcieniach. Jeśli osoby, które biorą ślub nie są ci bardzo bliskie, lepiej zrezygnuj z czerwieni, gdyż kolor ten symbolizuje romantyczną miłość i namiętność. Idealnie sprawdzą się np. bladoróżowe lub jasno-pomarańczowe piwonie, pachnące konwalie czy eleganckie lilie, choć oczywiście wiele zależy od sezonu. Jakie kwiaty warto wręczyć wczesną wiosną?

  • Konwalie,
  • fiołki,
  • tulipany,
  • żonkile,
  • narcyzy.

Wybór sezonowych kwiatów to nie tylko miłe nawiązanie do pory roku, w trakcie której odbywa się uroczystość, ale także spora oszczędność, gdyż zazwyczaj są one po prostu tańsze.

Jak udekorować bukiet? Z tych ozdób lepiej zrezygnuj

By bukiet pięknie i schludnie się prezentował, postaw na minimalizm i prostotę. Nie dobieraj do niego żadnych pstrokatych ozdób czy tasiemek. Zamiast tego wybierz co najwyżej subtelną, materiałową wstążkę oraz naturalne dekoracje, jak na przykład liście. Kieruj się zasadą, że mniej znaczy więcej.

Ile kwiatów powinno być w bukiecie? O tym nie każdy wie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wedle zwyczaju w bukiecie wręczanym młodej parze powinna być nieparzysta liczba kwiatów, najlepiej nie mniej niż siedem sztuk. Parzystą ilość dobiera się z okazji pogrzebów, dlatego warto o tym pamiętać. Z tego samego powodu powinieneś zrezygnować z chryzantem, mieczyków i kalii. Wybierając je, możesz sprawić przykrość parze młodej lub ich urazić. Pamiętaj również, by nie kupować roślin doniczkowych, chyba że poprosili cię o to zakochani. Oczywiście jeśli na zaproszeniu widnieje informacja, że w ogóle nie chcą kwiatów, należy ją uszanować.

Więcej o: