Ksiądz pokazał nagranie z kościoła. Ludzie twierdzą, że "to kpina z Boga"

Ksiądz Sebastian Picur regularnie publikuje na swoich profilach w mediach społecznościowych. Najczęściej odpowiada na pytania internautów dotyczące religii katolickiej. Ostatnio duchowny pokazał nagranie z pewnego kościoła. Film wzbudził spore zainteresowanie i wywołał dyskusję.

Ksiądz Sebastian Picur na co dzień służy w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Natomiast w mediach społecznościowych odpowiada zazwyczaj na pytania dotyczące religii katolickiej. Jego profil na TikToku obserwuje już ponad 660 tysięcy osób.

Zobacz wideo "Ludzie nie przyjmują księdza"

- Biskup daje mi zielone światło na taki rodzaj ewangelizacji. Wie, że jest on dziś bardzo potrzebny. Media społecznościowe są narzędziem dotarcia do osób, których nie ma na co dzień w kościele. Przez pandemię ludzie, u których wiara nie była żywa i głęboka, nie bywają już regularnie w kościele - powiedział w rozmowie z portalem Aleteia.org.

Ksiądz pokazał nagranie z kościoła

Jeden z ostatnich postów księdza wzbudził spore zainteresowanie. Na udostępnionym nagraniu widzimy Grób Pański w pewnym zagranicznym kościele. Nagle nad prowadzącym nabożeństwo księdzem pojawiają się fajerwerki wokół zainscenizowanych drzwi do grobowca. Scenie towarzyszą oklaski oraz donośna muzyka. Drzwi w końcu otwierają się, a w środku znajduje się postać Jezusa. - Co sądzicie o takim Grobie Pańskim? - zapytał obserwujących ksiądz Sebastian Picur. Tutaj możecie zobaczyć film:

"To jest kpina z Boga"

Nagranie z kościoła nie wszystkim przypadło do gustu. Post księdza wywołał więc zagorzałą dyskusję. - To nie jest mistyka, to jest kpina z Boga - napisała jedna z widzek. - Niby fajny, ale jak dla mnie to nie sylwester - stwierdził ktoś inny. Jednak w sekcji komentarzy możemy znaleźć także opinie osób, którym inscenizacja bardzo się spodobała. "Petarda", "No my nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego. No ale niezwykle robi wrażenie" - czytamy pod postem księdza na TikToku. 

Więcej o: