Najpierw uratował jej życie, potem "zakochał się w niej na amen". Małżeństwem są od 6 lat

Katarzyna Pakosińska to jedna z najpopularniejszych artystek kabaretowych. W 2017 roku wzięła ślub z gruzińskim dziennikarzem Iraklim Basilaszwilim. Okazuje się, że Gruzin nie tylko zauroczył Kasię, lecz także uratował jej życie. Oto niezwykła historia ich miłości.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Katarzyna Pakosińska od wielu lat jest związana z Gruzją. Już pod koniec lat 80. wyjechała tam wraz z zespołem folklorystycznym "Pruszkowiacy". W 2009 roku wyprodukowała serial dokumentalny "Tańcząca z Gruzją", w którym opowiadała o historii Gruzji i przedstawiała ciekawostki z tego kraju. Jest także autorką książki "Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska". Okazuje się, że w pewnym momencie los postawił na jej drodze Gruzina, Irakliego Basilaszwilego.

Zobacz wideo Katarzyna Pakosińska pokazała nam coś, co ma w domu od lat. Tego się nie spodziewaliśmy

Katarzyna Pakosińska i Irakli Basilaszwili. Poznali się, bo uratował jej życie

Podczas jednej z podróży do Gruzji Pakosińska źle się poczuła. Lekarz podał jej niewłaściwe leki, które doprowadziły do zapaści. Artystka znajdowała się wtedy w hotelowym pokoju. Korytarzem przechodził akurat Irakli Basilaszwili, którego zaniepokoiły dźwięki dochodzące z pokoju Kasi. Wyważył drzwi i przystąpił do reanimacji. Dzięki temu uratował jej życie. - Gdyby nie jego interwencja, stanęłoby mi serce - mówiła kabareciarka w rozmowie z magazynem "Kobieta i życie". Przed powrotem do Polski pocałowała go na lotnisku na pożegnanie. - Chyba w tym momencie zakochał się we mnie na amen - wyznała. Gruzin jest młodszy od Katarzyny o 6 lat, jednak to nie przeszkodziło im w zbudowaniu szczęśliwego związku.

Gruziński książę Pakosińskiej. W tym roku mija 6 lat od ich ślubu

Irakli oświadczył się Kasi w Tbilisi, stolicy Gruzji. Zaręczyny miały miejsce w styczniu 2017 roku, a w sierpniu para była już po ślubie. Wesele trwało tydzień. Pakosińska przyznaje, że największym problemem w ich relacji jest bariera językowa, jednak oboje starają się ją przeskoczyć. - Jest dumny, honorowy, dotrzymujący słowa, prawdomówny i szczery. Może to dlatego, że w jego żyłach płynie błękitna krew? - opowiadała Pakosińska. Korzenie rodziny Basilaszwilego sięgają IV wieku. - Jeden z przodków był doradcą najsłynniejszej królowej gruzińskiej, Tamara - ujawniła Kasia w "Dzień dobry TVN".

Para wspólnie wychowuje córkę gwiazdy z pierwszego małżeństwa, Maję. Irakli z poprzedniego związku również ma córkę Mariam i syna Dudu.

 
Więcej o: