Kiedy siać aksamitki, aby przetrwały do jesieni? Musisz pamiętać tylko o jednej rzeczy

Wiosna to czas wysiewania kwiatów i roślin, które latem będą piękną ozdobą naszego balkonu czy ogrodu. Najpopularniejszym wyborem są pelargonie, oleandry i aksamitki. Kiedy siać aksamitki do gruntu, aby wyrosły zdrowe i kwitły, aż do jesieni? Podpowiadamy.

Jednymi z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych są aksamitki. Kiedy siać te kwiaty, aby wyrosły na piękną i pachnącą ozdobę ogrodu? Na szczęście nie są wymagającymi roślinami i odpowiednio pielęgnowane nie sprawiają większych problemów w uprawie.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Dlaczego warto uprawiać aksamitki w ogrodzie? Działają odstraszająco na szkodniki

Aksamitki, inaczej nazywane turkami, to rośliny osiągające do 60 centymetrów wysokości. Wyróżniają się pięknym pomarańczowym kolorem i charakterystycznym zapachem, który działa odstraszająco na niektóre szkodniki jak krety czy nornice, a także na owady. Naturalnie rosną w Ameryce Północnej i Południowej. To lubiane i chętnie sadzone rośliny ogrodowe, gdyż nie sprawiają większych problemów w pielęgnacji, więc z powodzeniem mogą sadzić je nawet początkujący ogrodnicy. Preferują słoneczne miejsca i nie przeszkadza im nawet pełne słońce. Wymagają gleby przepuszczalnej, żyznej, próchniczej i lekko wilgotnej. Ważną rzeczą w uprawie aksamitek jest ich podlewanie — wymagają regularnego dostarczania wody nawet dwa razy dziennie, rankiem i wieczorem, szczególnie gdy rosną w miejscu, gdzie jest pełne słońce.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Co lubią aksamitki i kiedy siać aksamitki do gruntu? Oto najlepszy termin

Siew aksamitek możemy rozpocząć już w kwietniu, lecz pamiętajmy, że kwiaty zakwitną dopiero w okolicach lipca. Aksamitki siejemy do doniczek lub skrzynek. Pamiętajmy, że przeniesienie kwiatów do gruntu powinno odbyć się, dopiero gdy miną pierwsze przymrozki. Aksamitki nie lubią chłodu i posadzone zbyt wcześnie, zwyczajnie zmarnieją. Kiedy siać aksamitki do gruntu? Otóż najlepszym terminem przesadzenia kwiatów będzie druga połowa maja. Wówczas na dworze panuje idealna temperatura do ich prawidłowego rozwoju.

Więcej o: