Jak się pozbyć mrówek z ogrodu? Dodaj go do wody i spryskaj. Działa lepiej niż drogi preparat

Zastanawiasz się, jak się pozbyć mrówek z ogrodu? Niestety mrówki to częsty problem posiadaczy domów i działek. Wiele z nas, aby się ich pozbyć, sięga po drogie specyfiki ze sklepu, które nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. Podpowiadamy, jak się pozbyć mrówek z ogrodu domowymi sposobami.

Mrówki pojawiają się nie tylko w ogrodzie, ale zdarza się, że wchodzą również do domów. Niestety wypędzenie ich nie należy do najłatwiejszych zadań, ale nie jest to niemożliwe. Jeśli zastanawiasz się, jak się pozbyć mrówek z ogrodu, wypróbuj domowe metody, dzięki którym owady szybko się wyniosą.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Czy mrówki są szkodliwe? Jak się pozbyć mrówek z ogrodu?

Mrówki potrafią narobić wiele szkód w ogrodzie. Podgryzają rośliny, budują gniazda, niszczą pąki i kwiaty, a także mogą przenieść się do domu i bytować na żywności. Jak się pozbyć mrówek z ogrodu? W walce z tymi owadami skuteczny okazuje się produkt z naszej kuchni. Kosztuje nie więcej niż 3 złote, a działa lepiej niż drogi preparat ze sklepu. O jakim produkcie mowa? Otóż okazuje się, że popularny ocet jest prawdziwym pogromcą mrówek. Wystarczy zmieszać go z wodą w proporcji 1:1, przelać do butelki z atomizerem i popryskać na miejsca, gdzie przebywają mrówki. Taki oprysk przede wszystkim jest ekologiczny i w przeciwieństwie do sklepowych preparatów nie szkodzi roślinom. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się pozbyć mrówek z ogrodu? Wypróbuj inne domowe metody

Innymi sprawdzonymi sposobami na wypędzenie mrówek z ogrodu jest obsypanie miejsc, w których bywają przyprawami odstraszającymi. Owady te nie przepadają za wonią cynamonu, sody i proszku do pieczenia. Ich zapach sprawi, że szybko wyniosą się w inne miejsce. Skuteczną metodą jest również posadzenie roślin, których zapachu mrówki nie tolerują, czyli tymianku, czosnku, mięty, pomidorów czy wrotyczu.

Więcej o: