Po czym poznać, że facet jest w tobie zakochany? Przyjrzyj się smsom. Można z nich sporo wyczytać

Nie ma to jak początki związku. Pierwsze randki, dyskretne czułe gesty, głębokie spojrzenia i niekończące się rozmowy na smsy. A do tego ten dreszczyk emocji - niepewności, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy? Czy ten facet jest we mnie zakochany?

Mężczyźni często wstrzymują się z mówieniem o uczuciach. Raczej skłonni są poczekać, by być w 100 procentach pewnymi, że to faktycznie miłość i że druga osoba tej miłości nie odrzuci. Wiele jednak można wywnioskować po jego zachowaniu, nawet jeśli nie stoisz z nim w tym momencie twarzą w twarz. Jak? Warto przeanalizować sposób, w jaki komunikuje się z tobą poprzez smsy. Okazuje się, że z takiej analizy można wyciągnąć sporo informacji. Jakim zachowaniom dobrze się przyjrzeć? Przedstawiamy listę, która pomoże ustalić, czy mężczyzna jest zakochany. 

Zobacz wideo Dociekliwy Eryk przepytuje swojego tatę: Co lubią dziewczyny? [TATO, POWIEDZ]

Odzywa się jako pierwszy

To zachowanie, po którym najłatwiej stwierdzić, że jest w tobie zakochany. Chce być z tobą w stałym kontakcie, wiedzieć co u ciebie, co robisz. Nie ma problemu z tym, by do ciebie napisać jako pierwszy, nie czeka, aż to ty zrobisz ten krok.

Pisze "dzień dobry" i '"dobranoc"

Tym samym pokazuje, że chce być pierwszą osobą, o której pomyślisz rano i ostatnią, która będzie w twojej głowie tuż przed pójściem spać. Tak samo, jak to się dzieje w jego przypadku. Bo on myśli o tobie na okrągło.

Używa wielu emotek

Emotki są pomocne w wyrażaniu emocji, ich dobór i liczba mówi wiele o nadawcy. Niejednokrotnie używa się ich zamiast znaków interpunkcyjnych. Jeśli facet poświęca czas, żeby wyszukać specjalną emotkę, to znak, że chce, żebyś go lepiej poznała i że mu na tobie zależy. W dłuższych związkach używa się ich już coraz mniej - pary bardziej się znają i wiedzą, co druga osoba ma na myśli. 

Podtrzymuje rozmowę

Nawet jeśli konwersacja nieco przygasa, on nie chce jej zakończyć. Znajduje nowy wątek w rozmowie albo całkiem zmienia temat. Chce być z tobą w stałym kontakcie, dowiedzieć się o tobie jak najwięcej, spędzić z tobą dużo czasu. Skoro nie możecie się aktualnie zobaczyć, do utrzymania kontaktu wykorzysta smsy.

Zadaje dużo pytań

Chce znać twoje opinie na różne tematy, poznać twoją historię, dowiedzieć się, co lubisz robić, skąd pochodzisz. Słowem - chce cię dobrze poznać. A najłatwiej to zrobić poprzez zadawanie pytań. Jeśli więc czujesz się czasem jak gwiazda podczas wywiadu, on zdecydowanie jest tobą zainteresowany.

Mówi o sobie

Dowiadywanie się o tobie to jedno, ale zakochanemu mężczyźnie zależy też, byś to ty poznała jego. Dlatego będzie dzielić się z tobą swoimi przemyśleniami, będzie opowiadał historie ze swojego życia, podsyłał filmiki czy memy, które go śmieszą albo po prostu interesują. Jeśli facet mówi sporo o sobie (oczywiście w granicy rozsądku, nie mówimy tu o narcyzach) to znaczy, że ta znajomość nie jest dla niego przelotna.

Chce się często spotykać

I nie muszą to być zawsze typowe randki - na spacerze, w restauracji czy parku. Może często proponuje, że cię dokądś podwiezie albo wpadnie na chwilę na wspólnego papierosa? To definitywnie pokazuje, że chce się ciągle widzieć, być z tobą w kontakcie. 

Jak widzisz, czasem wystarczy zerknąć na kilka ostatnich smsów, by przekonać się, jakie uczucia żywi wobec ciebie ten facet. Ile punktów udało ci się odhaczyć? A może masz własne sposoby na zorientowanie się, czy uczucie jest obopólne? Koniecznie podziel się nimi w komentarzach.

Więcej o: