Użyj produktu za 5 zł i zapomnij o dyskomforcie. W szpilkach wytrzymasz znacznie dłużej

Chcesz ubrać szpilki na imprezę, ale boisz się, że rozbolą cię stopy? Jest na to rozwiązanie. Wystarczy skorzystać ze sprawdzonego triku, a wytrzymasz w butach na obcasie zdecydowanie dłużej. Produkt za 5 zł pozwoli ci zapomnieć o nieprzyjemnym uczuciu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wytrzymać dłużej w szpilkach? Dzięki tym trikom zapomnisz o bólu stóp w butach na obcasie. Wydaj zaledwie 5 zł i rozwiąż nieprzyjemny problem. 

Zobacz wideo Nie masz pomysłu, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 3 proste sposoby!

Bolą cię stopy w szpilkach? Użyj produktu za niecałe 5 zł

Przed wyjściem na imprezę w szpilkach należy się odpowiednio przygotować. Jeśli wiesz, że spędzisz kilka godzin w butach na obcasie, kup plaster bezopatrunkowy w rolce lub taśmę bandażową. Oba kosztują około 5 złotych. Wystarczy, że zakleisz trzeci i czwarty palec (licząc od największego). To właśnie w tym miejscu znajduje się rozgałęzienie nerwu, przez który odczuwamy ból. W ten sposób niewygodne buty będą mniej naciskać na czuły punkt. 

Kolejnym produktem, w który warto zainwestować przed założeniem szpilek, są żelowe zapiętki. Przyklejając je do buta, unikniesz otarć i znacznie zwiększy komfort. Łącząc oba sposoby, przygotujesz się nawet do całonocnej imprezy.

Przed wyjściem rozbij buty. Pomogą ci w tym grube skarpetki

Jeśli kupiłaś nowe szpilki, pamiętaj o ich rozbiciu przed wyjściem. Zwykle buty prosto ze sklepowej półki nie są najlepiej dopasowane do stopy. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort, noś je na kilka dni przed imprezą. Możesz to robić nawet w domu. Załóż grube skarpetki, po czym włóż szpilki. W ten sposób nieco rozciągniesz twardy materiał, dzięki czemu przystosujesz go do budowy twoich stóp.

Możesz także spróbować nosić szpilki na co dzień. Choć spacer w butach na obcasie nie jest najbardziej komfortowy, to najskuteczniej przygotowuje stopy do tego rodzaju obuwia. Im częściej będziesz miała je na nogach, tym bardziej się do nich przyzwyczaisz. Dzięki temu dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. 

Więcej o: