Wymieszaj 4 składniki i spryskaj rośliny. Komary będą omijać okna szerokim łukiem

Jak odstraszyć komary? Nie musisz wcale przepłacać za markowe produkty. Skuteczny środek przeciwko irytującym owadom możesz przyrządzić w domu. Za potrzebne składniki zapłacisz jedynie 5 złotych. Poznaj przepis, dzięki któremu zapomnisz o insektach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Komary to jedne z najbardziej irytujących owadów, z jakimi mamy do czynienia. Co zrobić, aby nie pojawiły się w domu? Jest na to sposób. Wystarczy skorzystać z banalnych trików, a insekty będą omijać twoje lokum szerokim łukiem.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Domowy oprysk na komary. Przygotujesz go z trzech produktów

Przepis na skuteczny środek przeciwko komarom jest banalnie prosty. Składa się jedynie z kilku składników - wody, goździków i anyżu. Dwa ostatnie produkty jesteś w stanie kupić za jedyne 5 zł. Do przygotowania mieszanki potrzebujesz jeszcze jednego ingredientu - olejku eterycznego. Zapach lawendy i drzewa herbacianego w naturalny sposób odstraszają insekty.

Na początku rozcieńcz po 5 ml każdego z olejków w litrze letniej wody. Dla wzmocnienia efektu możesz dodać także łyżeczkę oliwy z oliwek. Następnie do mieszanki wsyp goździki i anyż. Odczekaj 30 minut, po czym przecedź mieszaninę. W ten sposób otrzymasz skuteczny środek na komary.

Jak korzystać z domowego środka na komary? Potrzebujesz butelki ze spryskiwaczem

Gotową miksturę przelej do butelki ze spryskiwaczem. Możesz nim spsikać ramy okienne i parapet. Nieprzyjemny zapach odstraszy komary na długo. Istnieje jednak jeszcze skuteczniejszy sposób. Zamiast używać płynu na meblach, spryskaj nim rośliny

Nałóż środek na liście i łodygi roślin ustawionych na parapecie. Jeśli nie masz w domu żadnej butelki z atomizerem, małą ilością mieszaniny możesz podlać kwiaty. Stosuj tę kurację raz na 15 dni. W ten sposób nie tylko odstraszysz komary od twojego domu, ale również zabezpieczysz swoje uprawy przed innymi szkodnikami, takimi jak np. mszyce, czy wciornastki. Co więcej, olejek z drzewa herbacianego doskonale radzi sobie z chorobami roślin. Korzystając z tego sposobu, zadbasz więc także o ich zdrowie.

Więcej o: