Wymieszaj i nałóż na przypalenia. Naczynie żaroodporne będzie jak nowe bez szorowania

Usuwanie przypaleń potrafi być nie lada wyzwaniem. Szczególnie gdy chcemy doczyścić szklane naczynie żaroodporne bez szorowania. Okazuje się jednak, że istnieje sprytny przepis na pastę, która usunie przypalenia w kilka chwil.

Często okazuje się, że nie trzeba kupować dedykowanych produktów czyszczących, by usunąć nawet uporczywe zabrudzenia. Podobnie jest w przypadku naczyń żaroodpornych, w których często pieczemy zapiekanki, mięsa, a nawet ciasta. Choć to doskonały sposób przygotowania posiłku, doczyszczenie szklanej powłoki może stanowić nie lada wyzwanie. Warto wówczas sięgnąć po trzy składniki i przygotować pastę, która usunie wszelkie zabrudzenia.

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Połącz składniki i wysmaruj naczynie żaroodporne. Przypalenia usuniesz bez szorowania

Usuwanie przypaleń z zewnętrznej części garnków czy patelni często kojarzy się z uporczywym szorowaniem, by pozbyć się niechcianych zabrudzeń. W takich przypadkach z pomocą może przyjść domowa pasta, którą przygotujesz z trzech składników. Doskonale sprawdzi się także do usunięcia przypaleń ze szklanych powierzchni takich jak naczynia żaroodporne czy szklane garnki. Co należy zrobić, by pozbyć się ich bez szorowania?

Sięgnij po trzy składniki, z których w kilka chwil przygotujesz domową pastę czyszczącą. W tym celu rozpuść kostkę do zmywarki w niewielkiej ilości gorącej wody i wymieszaj razem z pięcioma łyżkami sody oczyszczonej oraz łyżką gruboziarnistej soli. Mieszanka powinna mieć konsystencję pasty. Wmasuj ją dokładnie w przypalenia, a następnie zalej naczynie wrzącą wodą i przykryj je pokrywką. Gdy woda wystygnie, z łatwością usuniesz przypalenia, przecierając je gąbeczką.

Jak usunąć przypalenia z czajnika? Wystarczy jeden produkt

Równie uporczywe przypalenia pojawiają się również na czajnikach. Nie tylko trudno je doczyścić, lecz także zwykle wiąże się to z czasochłonnym szorowaniem, by usunąć wszystkie nieczystości. Okazuje się jednak, że wykorzystując jeden produkt, można z łatwością doprowadzić czajnik do wyglądu, jaki miał, gdy przynosiliśmy go ze sklepu. Wystarczy sięgnąć po tabletkę do zmywarki, a swoim sprytnym sposobem podzieliła się użytkowniczka TikToka z profilu @kasia_ograniczamsie.

Na krótkim nagraniu Kasia pokazuje, jak do wnętrza czajnika wlewa ocet, by pozbyć się kamienia. Następnie umieszcza czajnik w garnku z wodą i jedną tabletką do zmywarki. Wszystko ustawia na kuchence gazowej i podgrzewa, by detergent rozpuścił się, a przypalenia zeszły. W międzyczasie należy jedynie doczyścić zabrudzenia szczoteczką oraz usunąć ocet z wnętrza czajnika i gotowe.

Więcej o: