Weź kawałek folii bąbelkowej i połóż przy zlewie. Rozwiążesz popularny problem

Coraz więcej produktów kupujemy przez internet, a w otrzymywanych paczkach znajdujemy często duże ilości folii bąbelkowej. Jeśli do tej pory od razu lądowała w twoim koszu, teraz się to zmieni. Sprawdź, jak w sprytny sposób możesz ją wykorzystać podczas sprzątania.

Folię bąbelkową można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Przydaje się nie tylko podczas wysyłki delikatnych przedmiotów czy w trakcie przeprowadzki, lecz także zastosujesz ją podczas niektórych domowych czy ogrodowych czynności. Ułatwi je, a ty nie będziesz musiała od razu wyrzucać folii, tylko przed tym zdążysz ją dodatkowo wykorzystać. Kiedy świetnie się sprawdzi? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiast od razu wyrzucać, wykorzystaj w kuchni. Folia bąbelkowa pomoże w sprzątaniu

Struktura folii bąbelkowej doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia tłustych powierzchni, których nie chcemy uszkodzić, stosując szczoteczkę czy popularny druciak. Jeśli myjesz naczynia lub zlew z tłustych resztek, zastąp tradycyjną gąbkę folią bąbelkową. Brud szybko się do niej przyczepi, pozostawiając powierzchnię bez śladu tłustych plam. Po tym umyj talerz czy zlew tak, jak zwykle i gotowe. W ten sposób nie zniszczysz gąbki nadmiarem tłuszczu, ponieważ wcześniej usuniesz go folią. Jednak to nie jedyne jej zastosowania, które mogą się przydać. Wykorzystasz folię bąbelkową także w ogrodzie.

Nietypowe zastosowanie folii bąbelkowej. Ma wielofunkcyjne właściwości, które wykorzystasz w ogrodzie

Folię bąbelkową z różnych przesyłek warto także gromadzić po to, by wykorzystać ją później w ogrodzie. Sezon właśnie się zaczyna, dlatego dobrze jest poznać jej nietypowe zastosowania, by ułatwić sobie dbanie o rośliny. Do czego może się przydać folia bąbelkowa? Przede wszystkim ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, co może uchronić twoje uprawy przed wiatrem oraz niskimi temperaturami. Trik ten wykorzystuje się głównie przed zimą, lecz również teraz świetnie się sprawdzi. Wiosną, gdy mogą zdarzyć się jeszcze przymrozki, warto osłonić sadzonki folią, by się nie zmarnowały.

Folia bąbelkowa ma strukturę, która potrafi odstraszyć wiele szkodników. Warto więc rozłożyć ją w ogrodzie tuż przy ogrodzeniu lub w okolicy roślin narażonych na ich ataki. Świetnie odstraszy dzikie zwierzęta, które mogą zniszczyć uprawy w ogrodach czy sadach. Gdy zobaczymy, że jest uszkodzona, będzie to także dla nas sygnał, że jakieś szkodniki odwiedziły nasz teren.

Więcej o: