Pamiętacie Betty z "Flinstonów"? Dziś ma 61 lat i rozpoczyna "trzeci rozdział" swojej kariery

Wiele osób może pamiętać Betty Rubble z filmu "Flinstonowie", której śmiech zarażał widzów. Rosie O'Donnell na fali popularności postanowiła wykorzystać sławę, aby poruszyć wiele ważnych społecznie kwestii.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosie O'Donnell, amerykańska komiczka, aktorka, a także osobowość telewizyjna, która działa w przemyśle rozrywkowym od ponad trzech dekad. Urodziła się 21 marca 1962 roku w Commack na Long Island w stanie Nowy Jork i jest trzecim, z pięciorga dzieci. Występowała w wielu programach telewizyjnych i filmach. Ma na swoim koncie także kilka książek. Jest znana ze swojego oryginalnego dowcipu i wyjątkowego poczucia humoru.

Zobacz wideo Pamiętacie jak porucznik Borewicz idzie na wódkę? Bronisław Cieślak odgrywa tę scenę po 40 latach

Od występów w stand-upach po udział w filmach i serialach, także własny talk-show

O'Donnell rozpoczęła karierę w świecie komedii, występując jako komik stand-up w klubach. Uznanie oraz rozpoznawalność zyskała jednak za sprawą wygranej w programie "Star Search". Wtedy zaczęła się również pojawiać w różnych serialach telewizyjnych oraz filmach. Zadebiutowała w filmie "Ich własna liga", a następnie wcielała się w różne role w filmach "Hocus Pocus", "Bezsenność w Seattle", czy "Piękne dziewczyny". Rosie O'Donnell większości widzów znana jest również z charakterystycznej roli w filmie fabularnym "Flintstonowie" z 1994 roku, gdzie została obsadzona jako Betty Rubble, czyli żona najlepszego przyjaciela Freda, Barneya. Aktorka zapadła w pamięci fanów tej produkcji głównie za sprawą oryginalnego śmiechu, którym rozbawiała oglądających przed ekranami.

Na fali sukcesów w branży rozrywkowej i rosnącej popularności w 1996 roku O'Donnell zaczęła prowadzić swój własny talk-show, "The Rosie O'Donnell Show". Format niemal z miejsca stał się hitem i odniósł duży sukces, co więcej zdobył wiele nagród w tym nagrodę Emmy. Za swój styl i interakcje z gośćmi i publicznością w programie zyskała przydomek "Królowa Nicei". 

 

O'Donnell, mimo że swoimi komentarzami budzi kontrowersje, wciąż działa w telewizji

Rosie O'Donnell nieco zmieniła kierunek swojej kariery i przestała występować w produkcjach filmowych. Aktorka coraz więcej udzielała się za to w kwestiach społecznych. Prowadząc, do 2002 roku własny program dała się poznać widzom jako orędowniczką kontroli broni. O'Donnell odegrała także znaczącą rolę w Marszu Milionów Mam, jednej z największej w historii Stanów Zjednoczonych demonstracji przeciwko nieograniczonej sprzedaży broni palnej. Gwiazda telewizji, jak podaje magazyn Los Angeles Times, mówiła:

Nie obchodzi mnie, czy chcesz polować, nie obchodzi mnie, czy uważasz, że masz do tego prawo. Mówię, przepraszam, nie wolno ci posiadać broni, a jeśli masz broń, myślę, że powinieneś iść do więzienia.

W 2006 roku O'Donnell została współprowadzącą "The View", talk-show, skierowanego dla kobiet, gdzie swoimi komentarzami na temat religii, praw osób LGBT i sprzeciwem wobec polityki byłego prezydenta Busha i wojny w Iraku wywołała wiele kontrowersji. 

 

O'Donnell obecnie jest zaangażowana w różne przedsięwzięcia. Mimo spekulacji, które wywołała wokół swojej osoby, wciąż pracuje jako aktorka, a także jako osobowość telewizyjna. W 2017 roku dołączyła do obsady serialu "SMILF". Ma na swoim koncie również kilka książek. Rosie O'Donnell jest zaangażowana w różne akcje charytatywne, a jako miłośniczka teatru i sztuki założyła także Rosie's Broadway Kids, która oferuje bezpłatne lekcje muzyki i tańca uczniom szkół publicznych w Nowym Jorku. Gwiazda telewizji świętując swoje 61. urodziny po pracy jako aktorka i prowadząca wiele talk-show zapowiedziała, że rozpoczyna nową karierę, tym razem jako gospodarz podcastów. 

Mój trzeci rozdział. Kiedy skończyłam 60 lat, poczułam, że życie jest jak książka z trzema rozdziałami, od zera do 30, od 30 do 60, od 60 lat.
Więcej o: