Ta kobieta mówi wprost o tym, jak wygląda ciało po 3 porodzie: Piękno tkwi w rzeczywistości

"Dziękuję za to zdjęcie! Jestem mamą drugi raz i mam 3-miesięczne dziecko. Czuję, że nie poznaję własnego ciała". Społeczeństwo wciąż piętnuje kobiety za nieidealny wygląd. Chrissy postanowiła podzielić się swoim zdjęciem. Stało się hitem, a kobiety z różnych stron świata dziękują jej za to, że zdobyła się na odwagę.
Zobacz wideo Sylwia Nowak mówi, o co zapytał ją wujek. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Wiele kobiet po porodzie bardzo nie lubi swojego ciała. Dyskomfort związany z wagą po ciąży i chęcią wyglądania zupełnie inaczej, jest ogromny. Społeczeństwo i bliscy również nie pomagają. Komentarze dotyczące wagi, piersi, brzucha są coraz bardziej uszczypliwe i złośliwe. Nawet partnerzy nie zawsze okazują wsparcie i zrozumienie. Świat kręci się wciąż wśród wyidealizowanych sylwetek i nie pozwala na żadne uchybienia. Wszystko, co jest inne niż na okładkach gazet i w mediach społecznościowych, jest traktowane jako coś złego i niestosownego. Na szczęście coraz więcej kobiet stara uświadamiać swoje otoczenie, że prawda jest zupełnie inna, a niektóre komentarze warto przemilczeć.

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podzieliła się zdjęciem z wanny, ludzie dziękują jej za normalizowanie wyglądu kobiecego ciała

Chrissy Teigen, mama trójki dzieci, postanowiła otwarcie powiedzieć o wyglądzie swoich piersi czy rozstępach, po tych kilku ciążach. Przez chwile miała pewne obawy publikując swoje zdjęcie z kąpieli z najmłodszym dzieckiem, jednak wygrała chęć podzielenia się chwilą z obserwującymi na Instagramie. Podpis pod zdjęciem brzmi: cycek, który jakoś wisi wzdłuż jednej strony i głębokie fioletowe blizny na całe życie, ale jesteś zbyt idealny, żeby się tym przejmować! Nie minęła jeszcze doba, a zdjęcie zebrało ponad 1,5 miliona reakcji i ponad 10 tysięcy komentarzy. Ludzie dziękują kobiecie za to, co zrobiła. Wielu podkreśla, że zbyt dużo ludzi wciąż widzi same "idealne" obrazki. Nawet najbliżsi potrafią krytykować. Jak kobiety mają akceptować własne ciała, skoro z każdej strony zderzają się z okropnymi słowami i oceniającym wzrokiem.

 

"Nikt z nas tego nie widzi patrząc na to piękne zdjęcie"

Nie możemy zapominać, że ciąża trwa 9 miesięcy. Ciało zmienia się dzień po dniu, nie od razu. Dlaczego zatem oczekujemy, że zaledwie kilka dni po porodzie wróci do swojego stanu sprzed ciąży. Zdarzają się takie przypadki, że kobieta wychodzi z dzieckiem ze szpitala i nie widać po niej śladu, że chwilę wcześniej była w ciąży. Ale to zdarza się bardzo rzadko. Przeciętna kobieta i jej ciało potrzebuje czasu, by znowu wrócić do formy. Tuż po porodzie nie powinny ją trapić myśli związane ze swoim wyglądem czy wagą. Czas połogu, to czas gdy ma powoli dojść do siebie, odnaleźć w nowej rzeczywistości, nauczyć się bycia z dzieckiem. Im więcej kobiet będzie normalizowało kobiecy wygląd, tym szybciej do innych powinno dotrzeć, że rzeczywistość znacznie różni się od tego, co obserwują codziennie w sieci.

Nasze zmieniające się ciała przypominają nam o życiu, które stworzyliśmy. Przypomina nam wszystko co mamy.
Nikt z nas tego nie widzi patrząc na to piękne zdjęcie.
Kiedy byłam w ciąży z moim pierwszym dzieckiem, pewien starszy anglik powiedział mi, jaka jestem piękna i że wszelkie rozstępy to nic innego, jak tylko oznaki dawania życia. I nie powinnam wstydzić się, ale być dumna. I nigdy o tym nie zapomniałam i zmieniłam całą moją perspektywę na dobre!!
Piękno tkwi w rzeczywistości.
Dziękuję za odwagę (choć to nie powinno być odważne) na tyle, aby opublikować tak bardzo prawdziwe zdjęcia.
Nie widzę nic z tych rzeczy. Wszystko co widzę, to bardzo piękny moment. Ciało kobiety nie musi być idealne. Jesteśmy niedoskonale doskonali.
Dziękuję za normalizację kobiecych ciał.
Więcej o: